Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa dróg. Trasa S5 Poznań – Wrocław gotowa

69
Podziel się:

Od Poznania do Wrocławia kierowcy jadą już ekspresową "piątką". Zanim udostępniono im drogę, było uroczyste otwarcie, był minister infrastruktury oraz inni notable i ich przemowy.

Trasa S5 Poznań - Wrocław udostępniona kierowcom
Trasa S5 Poznań - Wrocław udostępniona kierowcom (GDDKiA)
bETWXhmd

Od soboty 14 grudnia kierowcy mogą już jeździć trasą S5 na odcinku Poznań - Wrocław. Udostępniono im 50,5 km drogi. Nowe odcinki S5 pozwolą na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe podróżowanie pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, skracając czas przejazdu do ok. 1,5 godziny - informuje resort infrastruktury.

- Oddany dziś do użytku kierowców ponad 50 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od Poznania do Radomicka sprawia, że znacząco poprawia się komfort i bezpieczeństwo podróży między dwoma miastami: Poznaniem i Wrocławiem - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

bETWXhmf

Cieszy też to, że dwa spośród trzech udostępnianych odcinków są oddawane przed terminem. Dzięki temu można od dziś korzystać ze 160 kilometrowej komfortowej trasy pomiędzy stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska - dodał.

Zobacz także: Obejrzyj: Plaga zerwanych umów. "Kontrakty przestały być opłacalne"

Udostępniane trzy odcinki S5

bETWXhml

Poznań - Wronczyn

W ramach realizacji powstała droga ekspresowa S5 o długości około 16 km - dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne, trzy węzły drogowe (Konarzewo, Stęszew, Mosina) oraz 17 obiektów inżynieryjnych. W przyszłym roku będą prowadzone prace związane z zagospodarowaniem Miejsc Obsługi Podróżnych, dróg serwisowych oraz nasadzeń zieleni.

Wronczyn - Kościan Południe

W ramach zadania zrealizowano prawie 19 km drogi ekspresowej, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne, dwa węzły drogowe (Czempiń oraz Kościan Północ), 22 obiekty inżynieryjne, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, drogi publiczne uzupełniające istniejącą sieć dróg oraz drogi serwisowe służące do obsługi terenów przyległych do drogi S5.

bETWXhmm

Kościan Południe - Radomicko

W ramach zadania zrealizowano prawie 16 km drogi ekspresowej, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne, cztery węzły drogowe (Kościan Południe, Śmigiel Północ, Śmigiel Południe, Lipno) oraz 22 obiekty inżynieryjne.

bETWXhmn

Do tej pory oddano kierowcom w sumie 111 kilometrów ekspresowej, dwujezdniowej drogi S5. W ten sposób cała droga ekspresowa S5 w województwie wielkopolskim, o długości ponad 160 km i wartości inwestycyjnej około 5,5 mld zł, została zrealizowana, a Poznań i Wrocław dołączają do par miast bezpośrednio skomunikowanych drogami szybkiego ruchu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETWXhmG
infrastruktura
KOMENTARZE
(69)
poznaniak
2 lata temu
Przypominam : ta droga miała być zbudowana na EURO 2012 przez nieudaczników z PO i ZSL !
Rym
2 lata temu
Wszyscy powinni podziękować towarzyszowi Piotrowiczowi bo to jego zasługa , ba, powinno się układać piosenki i wiersze obowiązkowe w szkołach na cześć nam panujących
Pablo
2 lata temu
Przed terminem hehehehehehehehehehe
bETWXhmH
64
2 lata temu
Policzyłeś?- Prawie 256 km - brawo TUSK i PLATINI jak jeździli autokarem z Poznania do Wrocławia.
64
2 lata temu
Poznań- Wronczyn. 16 kilometrów oddane po 9-ciu latach budowy. Średnia prędkość ślimaka to 3 metry na godz. Proszę policzyć gdzie byłby ślimak nawet z przystankiem na jedzenie.
...
Następna strona