Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Budowa S19 ruszy z miejsca. Za ponad 2 mld zł powstanie kolejne 10,3 km ekspresówki

54
Podziel się:

Nowy odcinek S19 ma przenieść ruch z lokalnych dróg i miasteczek na ekspresówkę. Konsorcjum ma oddać drogę od węzła Rzeszów Południe do Babicy w 2025 r.

Nowy odcinek S19 ma mieć 10,3 km długości.
Nowy odcinek S19 ma mieć 10,3 km długości. (GDDKiA)

Jak zapewnia w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wybrana została najkorzystniejsza ofertę w przetargu na projekt i budowę S19 Rzeszów Południe - Babica.

Tą najkorzystniejsza okazała się oferta konsorcjum Mostostalu Warszawa i Acciona Construcción o wartości 2,23 mld zł . Na wybudowanie 10,3 km ekspresówki firmy mają 54 miesiące.

Zobacz także: Chętnych na ogródki działkowe nie brakuje. Cwaniaków jednak czeka odmowa

21 miesięcy ma potrwać projektowanie, kolejne 33 miesiące juz same roboty budowlane. Zanim jednak do tego dojdzie dokumenty przetargowe zostaną przesłane do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP).

Zatem plany mogą zostać pokrzyżowane przez np. odwołania. "Jeśli jednak kontrola uprzednia zakończy się bez uwag, niezwłocznie wezwiemy wykonawcę do przedłożenia gwarancji należytego wykonania umowy i przystąpimy do podpisania umowy" - deklaruje GDDKiA.

Nowo budowany odcinek od węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy realizowany będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Jak zapewniają drogowcy, dzięki budowie S19 zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miejscowości w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 19, który powoduje znaczną uciążliwość dla mieszkańców.

Chodzi tu m.in. o wypadki, hałas oraz spaliny. Nowa trasa ma też skrócić czas przejazdu na osi północ-południe i zwiększy bezpieczeństwo na drodze zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla ruchu tranzytowego.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
Niewygodny al...
4 lata temu
Policzcie ile kosztują te prezenty dla kierowców. Najpierw budowanie za miliardy, potem utrzymacie sieci za miliardy rocznie. Wszystko po to, żeby było więcej asfaltu, betonu, spalin i hałasu. Na to się składa każdy Polak, czy jeździ samochodem, czy nie jeździ płaci. Ile można by pożytecznych rzeczy zamiast tego zrobić za te miliardy zamiast sponsorować lobby spalinowo-betonowe.
ayna
4 lata temu
5 lat to strasznie długo.
dzony
4 lata temu
A w Białymstoku unieważniono przetarg na budowę 5 kilometrowego odcinka S-19, bo najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę aż !!! 325 miliony zł.
rereer
4 lata temu
Za PIS są nowe przetargi liczy się firma kolegi i cena w górę a nie dół.
bob budwonicz...
4 lata temu
Zanim zaczniecie sie podniecac ze 2 miliardy ze ło panie kradno pienaidze moje z podatkow i ze za drogo, to sprawdzic nalezy najpierw co wchodzi w sklad tej drogi - otoz 2 km tunelu, tak 2 km tunelu i masa wiaduktow, bo jest to bardzo trudny teren. Dla porownania sam tunel zakopianki, co niedawno sie przewiercili kosztuje 1 miliard zlotych - sam jeden tunel. Tutaj bedzie taki sam dlugi tunel. Wiec prosze sie rozejsc, zrobienie 1km tunelu jest wielokrotnie drozsze niz ulozenie asfaltu na prostym terenie...
...
Następna strona