Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
infrastruktura
10.03.2020 13:06

Budowa S7. Podpisana umowa. Sprawniej na Mazury i nad morze

Jest decyzja wojewody mazowieckiego ws. budowy trasy S7 na odcinku Napierki - Mława. To był ostatni odcinek bez umowy, jak zapewnia GDDKiA - prace ruszą niebawem. Po oddaniu drogi do ruchu znacznie szybciej pojedziemy z Mazowsza na Mazury, czy dalej nad morze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News / GDDKiA)
S7 Napierki - Mława. Wojewoda wydał ważną decyzję

Wojewoda Mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Napierki - Mława - informuje GDDKiA. Budowa obejmie 14-kilometrowy odcinek ekspresówki.

Na wykonawcę wybrano konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe, a kwota inwestycji to 294,7 mln zł. Planowany termin zakończenia kontraktu to drugi kwartał 2021 r.

To ostatni z czterech odcinków trasy S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy. Po rozpoczęciu budowy na odcinku Napierki - Mława roboty obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między granicą woj. warmińsko-mazurskiego a Płońskiem.

Obejrzyj: Najdłuższy taki tunel w Polsce. Powstaje wzdłuż S3

"Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 14 obiektów inżynierskich oraz dwa węzły: Mława Północ i Mława Wschód" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Wzdłuż trasy planowane są dwa Miejsca Obsługi Podróżnych w następujących lokalizacjach:

  • MOP Pepłowo I, strona prawa;
  • MOP Pepłowo II, strona lewa.

Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś). Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: infrastruktura, budowa dróg, gddkia, trasa s7, drogi ekspresowe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

CiekawyNo cóż, szkoda tylko że ta okropna nie chciana Unia musi dokładać do tego wszystkiego, czemu pisowate nie mówią o tym skąd są te dotacje na … Czytaj całość

10-03-2020

CiszaA co z odcinkiem krakowski8

10-03-2020

SceptykNarazie to agitacja przedwyborcza. Jak Unia nie da kasy to pozostanie tylko puste gadanie. Za 2 mld złotych TVP pokaże wirtualnie wszystko - nawet … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)