Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Centra handlowe wracają. Branża apeluje do rządzących. Chodzi o niedziele handlowe

4
Podziel się:

Już w następnym tygodniu nastąpi ponownie otwarcie galerii handlowych. Przedstawiciele branży apelują do rządu, by ten zrekompensował handlowcom niedzielę handlową 31 stycznia, która przypada na ostatni dzień trwania lockdownu.

Centra handlowe wracają. Branża apeluje do rządzących. Chodzi o niedziele handlowe
Centra handlowe wracają od 1 lutego. Obowiązywać będzie najwyższy reżim sanitarny (Pixabay, Michal Jarmoluk)
bEKBQAHp

Polska Rada Centów Handlowych zaapelowała do rządu o wyznaczenie nowego terminu, który zrekompensuje stratę jednej niedzieli handlowej (31 stycznia) przypadającej na czas lockdownu.

- W obecnej dramatycznej sytuacji sektora każdy dzień prowadzenia działalności i generowania obrotów ma znaczenie – szczególnie dla przedsiębiorstw, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej, a w wielu przypadkach na skraju bankructwa - wskazuje PRCH.

Zdaniem rady częściowe zamrożenie handlu już teraz doprowadziło do "poważnego zachwiania płynności finansowej", zarówno wśród najemców, jak i wynajmujących, a brak jednej z siedmiu niedzieli handlowych w 2021 r. może ten proces jedynie pogłębić.

bEKBQAHr

Niedziele handlowe w 2021 r.:

  • 31 stycznia 2021 r.,
  • 28 marca 2021 r.,
  • 25 kwietnia 2021 r.,
  • 27 czerwca 2021 r.,
  • 29 sierpnia 2021 r.,
  • 12 grudnia 2021 r.,
  • 19 grudnia 2021 r.

Tym samym rozważne "uwolnienie" handlu w centrach może uchronić wiele podmiotów związanych z branżą galerii handlowych przed dalszymi upadłościami i ograniczeniem zatrudnienia - apelują przedstawiciele branży.

Obostrzenia od lutego. Co ze stokami narciarskimi? Adam Niedzielski ma jasne stanowisko

bEKBQAHx

PRCH wskazuje jednocześnie, że wątpliwości rady budzą wszelkie programy pomocowe rządu, które w sposób nieadekwatny dysponował publicznymi środkami.

- Oczekujemy równego traktowania wszystkich podmiotów z branży centrów handlowych oraz udzielenia przedsiębiorcom realnego i adekwatnego do ponoszonych strat wsparcia ze strony Skarbu Państwa - uzasadnia rada.

Przypomnijmy, że choć od 1 lutego będą mogły działać galerie handlowe, hotele, restauracje i branża fitness pozostają nadal zamknięte. Narodowa kwarantanna potrwa co najmniej do 14 lutego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKBQAHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Wkurony
9 miesięcy temu
Taa teraz jak ludzi zmusza do odrabiania w galeriach po 500 godzin za darmo mimo że byli gotowi do pracy to tylko niedzielę będą wolne a może chcą żeby ludzie robili 7dni w tygodniu po 12?zacny ochnik tego chce więc w innych będzie podobnie zapewne
@@@
9 miesięcy temu
Sorry, ale bez galerii można żyć. Nie wiem po co to otwierać jak wszystko można kupić w sieci. Ludzie snują się po tych galeriach w większości bez celu, więc są one zbędne. Te same sklepy osiągają obłędnie zyski w sieci i tyle w temacie.
Deklaracja
9 miesięcy temu
Sam do RAMony NAPISzę!
bEKBQAHT
Tomek
9 miesięcy temu
Niedziela to nie jest żeby do roboty chodzić.