Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Ceny gazu znów w górę. Prezes PGNiG: to nieuniknione

206
Podziel się:

Ceny gazu znów wzrosną i to już od przyszłego roku. Zapowiedział to prezes PGNiG. - Kolejna podwyżka taryfy na gaz jest nieunikniona - stwierdził Paweł Majewski. Zdaniem polskiej strony za turbulencje na światowych rynkach, jeżeli chodzi o ceny gazu, odpowiada Gazprom. Polacy domagają się w tej sprawie interwencji Komisji Europejskiej.

Ceny gazu znów w górę. Prezes PGNiG: to nieuniknione
Ceny gazu w górę. Prezes PGNiG Paweł Majewski potwierdza (PAP, Adam Warżawa)
bETXfMDF

Ceny gazu wzrosną od przyszłego roku. Potwierdził to dziennikarzom Paweł Majewski, prezes PGNiG w trakcie trwania Kongresu 590.

- Będziemy starali się ten wniosek składać w taki sposób, by wzrost ceny był jak najmniej dotkliwy dla gospodarstw domowych. Oczywiście w rękach prezesa Urzędu Regulacji Energetyki jest decyzja, w jakiej skali będzie podwyżka - przyznał prezes.

Ceny gazu na świecie to wina Gazpromu?

Paweł Majewski nie omieszkał napomknąć o działaniach Gazpromu, które windują ceny gazu na europejskich giełdach. Zresztą na forum unijnym Polska podnosi zarzut manipulacji cenami przez rosyjskiego giganta i domaga się dochodzenia Komisji Europejskiej.

bETXfMDH
Zobacz także: Mój Prąd 4. Będą pieniądze na magazyny energii

- Na pewno wniosek nie będzie taki, jak wzrosty cen gazu, z którymi mamy do czynienia w tej chwili na europejskich giełdach. To jest działanie zupełnie bezprecedensowe i niespotykane do tej pory. Jest to efekt działań Gazpromu. Mam nadzieję, że Komisja Europejska zacznie teraz dostrzegać, jak może wyglądać szantaż energetyczny ze strony rosyjskiej - dodał prezes.

bETXfMDN

Jak podaje BusinessInsider.pl za rynkiem obrotu ICE, po raz pierwszy w historii kurs holenderskich kontraktów osiągnął 1300 dolarów za 1000 m sześc. na rynku terminowym w Europie.

Ceny gazu wyższe od października

Paweł Majewski nie chciał jednak podać szczegółów planowanej podwyżki. Zastrzegł, że decyzja w tej sprawie należy do prezesa PGNiG Obrót Detaliczny.

Paweł Majewski zapewnił też, że magazyny gazu w Polsce są wypełnione niemal w 100 proc. Z jego słów wynika, że największe firmy, będące klientami PGNiG, nie wysyłają sygnałów do dostawcy, że chcieliby ograniczać odbiory gazu.

bETXfMDO

Od października płacimy więcej za gaz. URE zatwierdził podwyżkę ceny o 7,4 proc. dla gospodarstw domowych. Obowiązuje ona do końca roku.

Słowa prezesa PGNiG sugerują, że już wkrótce możemy się spodziewać kolejnych podwyżek. Zresztą Paweł Majewski już od jakiegoś czasu wysyła sygnały o konieczności podwyżek cen gazu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXfMEi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(206)
Witek19472021
2 tyg. temu
Mamy wspólnotę z kotłownią gazową 12 to.rodzin 32osoby w roku2020 rachunek za gaz w miesiącu pażdziernik wyniósł nie całe 3tys zł a w tym 2021r rachunek za 27 o9 2021r do 29 10 2021r udokumentowany na sumę 6872zł za miesiąc jak można mówić o podwyżce 7mio procentowej jak mamy 119 procent zPGNIGE. Poznań i kto tu mówi prawdę służę nr tel.do korespondencji 604 953 182 serdecznie pozdrawiam wspólnoty mieszkaniowe wyrazy współczucia Wiktor
aro066
3 tyg. temu
Czy nikt nie ma gazu z EWE ??? tam wzrost za m3 jedynie z 1,5-1,6 na 3,40 - 3,50 ....to są jaja . SZOK !!!!! I TEGO NIKT NIE WIDZI, NIKT NIE INGERUJE. TARYFA O DZIWO TYLKO DO KOŃCA KWIETNIA W TAKICH CENACH ...CIEKAWE DLACZEGO
tom
3 tyg. temu
Przed chwilą porównałem fakturę z ubiegłego roku cena 200% w górę co za złodziejstwo. Nowy wał jeszcze do tego. Pisu odchodź już.
bETXfMEj
Zibi
4 tyg. temu
Mi podnieśli o 170 procent. Gaz z Tarnowa Podgórnego
Sylwek 1937.
4 tyg. temu
Czytałem niedawno że podziemne zasoby w Polsce mogą wynosić 75%zapotrzebowania.Do roboty nieroby!!! Tylko potraficie podnosić ceny. Znowu dobra zmiana zaspała!
...
Następna strona