Notowania

Ceny prądu. Sasin: Polacy nie zapłacą więcej

Prąd zdrożeje, bo nie ma możliwości dalszego zamrażania cen. Jednak rząd szykuje się do wypłaty rekompensat odbiorcom detalicznym, o czym zapewnia wicepremier Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ceny prądu pójdą w górę, ale rząd ma na to sposób

Ceny prądu pójdą w górę w 2020 roku, jednak, by Polacy nie zapłacili więcej (zgodnie z wyborczą obietnicą PiS), trzeba wymyślić nowy system. Ten ma pozwolić na wypłaty rekompensat i nad takim projektem będzie pracował rząd, o czym zapewnił wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Finalnie chodzi o to, ile Polacy zapłacą za prąd. Obietnica była taka, że rodziny nie zapłacą więcej. Wzrost cen prądu, jest rynkowym wzrostem, rząd nie jest w stanie sterować tymi cenami. Dlatego zostanie wprowadzony prawny system rekompensat - zapewnił w telewizji publicznej Jacek Sasin.

Jak wynika z szacunków Urzędu Regulacji Energetyki, gospodarstwa domowe w 2020 roku zapłacą średnio o 9 zł więcej co miesiąc. O tyle większy rachunek dostanie 3-osobowa rodzina. Stąd rządowy pomysł na wypłaty rekompensat (mają być wypłacane na koniec 2020 r.), prosto na konta osób, które przez cały rok będą płacić więcej.

Mechanizm jest już wymyślony, choć wciąż mało konkretny. Przyjmując średnio 9-złotowy wzrost na każde gospodarstwo w skali miesiąca, po roku będzie można liczyć na 108 zł zwrotu.

Obejrzyj: Ceny prądu, uderzy w nas podwyżka. Pytanie: o ile?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prąd, ceny, rząd, rekompensaty, jacek sasin, pis, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2020

HmmmNie chciałbym , aby za parę lat, po tym rozdawnictwie ,wyrosła nam tu druga Wenezuela :P

09-01-2020

deKłamca sasin znowu naobiecuje a potem będzie jak zwykle. Piso komuna doprowadza Polskę do stanu jak za prl-u.

09-01-2020

antypo co oddawac te 108 zł?? lepiej najpierw nie brac!!! będzie duuużo prościej

Rozwiń komentarze (44)