Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Chcą zakazać hodowli klatkowej. Naukowcy piszą do KE

13
Podziel się:

Ponad 140 naukowców z całej Europy zwróciło się z apelem do Komisji Europejskiej, by zakazać hodowli zwierząt klatkowych. Nie tylko przez koronawirusa, który jest szczególnie groźny chociażby na fermach norek.

Chcą zakazać hodowli klatkowej. Naukowcy piszą do KE
Naukowcy domagają się od KE zakazu hodowli zwierząt w klatkach (pixabay.com)

O ogniskach koronawirusa na fermach norek informowaliśmy już w naszych serwisach wielokrotnie. Zaczęło się od Danii, gdzie zdecydowano o wybiciu około 15 mln zwierząt.

W Polsce też pojawiły się już tego typu przypadki. Opisywaliśmy chociażby sprawę przedsiębiorcy z Pomorza, który musiał wybić swoje stado i nie otrzyma za to żadnej rekompensaty.

Eksperci zalecają, by w takich miejscach wykonywać testy na koronawirusa wśród zwierząt, nawet tych martwych. Reuters swego czasu informował o 18 przypadkach zakażeń wśród pracowników takich ferm.

Zobacz także: Wstrząsające nagrania z fermy norek. "To jest obóz koncentracyjny dla zwierząt"

Nieco na marginesie problemów z koronawirusem są protestujący naukowcy. Ponad 140 profesorów z różnych krajów wzywa właśnie Komisję Europejską do zakazu hodowli zwierząt klatkowych.

Jak informuje "Rzeczpospolita", wśród sygnatariuszy listu znajdują się światowe autorytety naukowe i autorzy głośnych książek wydanych także w Polsce: dr Jane Goodall, profesor Marc Bekoff, prof. Raj Patel czy prof. Dave Goulson. Na liście znaleźli się również profesorowie z Polski, m.in. Andrzej Elżanowski, Zbigniew Karaczun, Hanna Mamzer oraz Wojciech Pisula.

Petycję podpisało również 1,4 mln obywateli z całej Europy.

Fundacja Compassion ocenia, że tylko w Polsce w klatkach trzymanych jest ponad 40 mln zwierząt hodowlanych. W całej UE w klatkach żyje ponad 300 mln zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
aj-waj
3 lata temu
A wszystkie zwierzątka z klatek do rzeźni na paszę. Nie ma to jak dbanie o dobrostan zwierząt!
enter
3 lata temu
Czyńcie sobie Ziemię poddaną.... Czy hodowla zwierząt to jeden z tych czynników ? Zapytajcie tego którego futro uratowało przed zamarznięciem. Sceptykom i nie zdecydowanym zalecam weganizm. W omawianym przypadku motywem przewodnim jest polityka - TZW '' piątka " jakiegoś polityka. Ma ona oddać tą gałąź produkcji innemu państwu wspólnoty europejskiej gnojąc po drodze rodzimych producentów.
kuna
3 lata temu
Nie kupujcie produktów pochodzenia zwierzęcego, bo zwierzęta cierpią...roślinnego też nie..bo rośliny też żyją i mogą na nich być owady...też cierpią...ŻYJCIE MIŁOŚCIĄ , jak elfy i kler...
Lukasz
3 lata temu
Żydów trzeba było też nie wypuszczać z klatek tylko wybijając całe obozy walczyć o ich prawa
Marcin
3 lata temu
Oby się to stało jak naj szybciej