Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MKS
|
aktualizacja

W Danii zabito 15 mln norek. Zandberg wzywa ministra rolnictwa, by skontrolował sytuację na polskich fermach

16
Podziel się:

Po informacjach z Danii o przenoszeniu koronawirusa pomiędzy ludźmi a norkami Partia Razem interweniuje u ministra Pudy – informuje na Twitterze Adrian Zandberg. Chodzi o przypadki mutacji koronawirusa wśród zwierząt hodowlanych. Zandberg uważa, że to kolejny argument za tym, by przyspieszyć zamykanie ferm zwierząt futerkowych.

W Danii zabito 15 mln norek. Zandberg wzywa ministra rolnictwa, by skontrolował sytuację na polskich fermach
(Pixabay)

Po tym, jak w Danii stwierdzono mutację koronawirusa na fermach norek, władze tego kraju zadecydowały o zamknięciu regionu Jutlandii Północnej i przetestowaniu 280 tys. jego mieszkańców. Zapadła również decyzja o wybiciu 15 mln norek.

Adrian Zandberg, poseł Lewicy wezwał ministra rolnictwa, by zbadał, czy do takich mutacji nie dochodzi również na polskich fermach.

"Po tych alarmujących informacjach z Danii polski rząd powinien zbadać sytuację u nas i podać do publicznej informacji, czy mamy do czynienia z podobnymi przypadkami na polskich fermach. Gdyby tak było, trzeba podjąć adekwatne działania. Bądźmy mądrzy przed szkodą. To może być kolejne zagrożenie dla zdrowia publicznego" - powiedział w rozmowie z PAP lider Lewicy Razem.

Dodał, że "to jest czas, żeby także u nas pilnie zlikwidować hodowle zwierząt na futra".

Zobacz także: Koronawirus w Danii zmutował. Część kraju z nowymi restrykcjami

- Zwróciliśmy się do ministra Grzegorza Pudy, aby pilnie się tą sprawą zajął, żeby zadbał o koordynacje działań Ministerstwa Rolnictwa, Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Weterynaryjnej. Trzeba sprawdzić, czy z podobnymi przypadkami jak na północnej Jutlandii mamy do czynienia także w Polsce. W tej sprawie nie można czekać - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
gonia
4 lata temu
To straszne co jeszcze wymyśli człowiek trzeba wszystko zniszczyć wybić jakich my czasów dożyliśmy niedługo nas ludzi trzeb będzie eliminować bo jesteśmy chodzącymi wirusami.
Zaz
4 lata temu
15 mln norek zabito. Wow A miliardy biednych krewetek, a ślimaki A mule? Miliardy lądują w gotującej wodzie na żywca. I jakoś to lewicy nie przeszkadza. Może czas się obudzić i przestać się zajmować uktralewiciwymi bzdurami.
Arturro
4 lata temu
Zanberg, Twoja lewica już rządziła po 1945 roku, a ich pomysły odczówamy jeszcze do dziś dnia. Także hamuj pięty człowieku!!
zzzz
4 lata temu
oni się w tym rzadzie jakos nazwiskami dobieraja ? tu Duda tam Puda.
polon
4 lata temu
A świnkę ,krówkę ,kurkę to dobrze zjeść ? Zmienić prawo o warunkach bytowych zwierząt. Likwidować to najprościej. Do wszystkich ekologów warzywa, zboża i inne roślinki też żyją i nikt nie walczy o ich byt.