Trwa ładowanie...
bDUJpLFh

Notowania

Adrian Zandberg – Wszystkie wiadomości

11
19.11.2020 10:40

ADRIAN ZANDBERG
 / 
Niższe prowizje dla Uber Eats i Glovo? Lewica chce zmian. "To wyzysk"

Glovo, Uber Eats i inne firmy pobierają często niemałe prowizje za dostawę jedzenia. W trakcie koronakryzysu jest to zabójcze dla lokalnych restauracji. "To wyzysk" - alarmuje lider Razem Adrian Zandberg. Lewica złożyła w tej sprawie projekt poprawki do ustawy.

13
12.11.2020 17:51

PODATEK CYFROWY
 / 
Podatek cyfrowy. Lewica składa projekt ustawy

Lewica chce daniny od "grubych ryb" z internetowej branży: Facebooka, Google'a, Amazona i Ubera. Projekt zmian przepisów został już złożony w Sejmie.

16
09.11.2020 7:51

NORKI
 / 
W Danii zabito 15 mln norek. Zandberg wzywa ministra rolnictwa, by skontrolował sytuację na polskich fermach

Po informacjach z Danii o przenoszeniu koronawirusa pomiędzy ludźmi a norkami Partia Razem interweniuje u ministra Pudy – informuje na Twitterze Adrian Zandberg. Chodzi o przypadki mutacji koronawirusa wśród zwierząt hodowlanych. Zandberg uważa, że to kolejny argument za tym, by przyspieszyć zamykanie ferm zwierząt futerkowych.

529
04.06.2020 18:16

SEJM
 / 
Sejm pochylił się nad "Dudowym". Posłowie PiS przyspieszają prace

Posłom z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości spieszy się, by uchwalić ustawę wprowadzającą "Dudowe", czyli dodatek solidarnościowy dla osób bezrobotnych. Projekt trafił właśnie do drugiego czytania - bez odesłania go do sejmowych komisji.

175
28.05.2020 20:37

WYNAGRODZENIA
 / 
Korzystasz z pomocy publicznej? Nie zarobisz dużo. Ustawa uchwalona

W czwartek wieczorem Sejm uchwalił ustawę o pomocy publicznej. W ostatniej chwili wpisano do niej poprawkę autorstwa Lewicy, która ogranicza wynagrodzenia dla prezesów i dyrektorów w firmach, które z pomocy skorzystały.

bDUJpLFj
314
05.03.2020 11:31

EMERYTURY
 / 
Emerytury stażowe. "Nie da się pracować do 70. roku życia"

- Chodzi o to, żeby ludziom dać elastyczność – w programie "Money. To się liczy" Adrian Zandberg. Lider partii RAZEM zaznacza, że w wielu zawodach nie da się pracować do 70. roku życia i tym ludziom trzeba dać możliwość przejścia na emeryturę. – Na razie w projekcie, o którym chcemy rozmawiać, propozycja to 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn, ale jesteśmy otwarci na dyskusję – zaznacza Adrian Zandberg.

235
05.03.2020 10:32

ADRIAN ZANDBERG
 / 
Mieszkania na wynajem. To państwo powinno budować

- Obscenicznie wysokie ceny nieruchomości są wynikiem tego, że ludzie nie mają publicznej alternatywy – w programie "Money. To się liczy" Adrian Zandberg. Lider partii RAZEM zaznacza, że sposobem na tanie budownictwo na wynajem jest zaangażowanie państwowych pieniędzy. Lewica wyliczyła, że potrzebne jest 6 mld złotych.

14
05.03.2020 10:27

ADRIAN ZANDBERG
 / 
Koronawirus w Polsce. "Wraca temat bezpieczeństwa lekowego"

– Wiele substancji czynnych, z których produkujemy w Polsce leki, pochodzi z Chin – mówi w programie "Money. To się liczy" Adrian Zandberg, lider partii RAZEM. Jak dodał, taki problem powoduje, że może nam zabraknąć leków. – Powinniśmy przestawić naszą gospodarkę w taki sposób, aby substancje czynne do leków także były produkowane w Polsce – dodaje Zandberg.

84
05.03.2020 10:05

ADRIAN ZANDBERG
 / 
Koronawirus w Polsce. Służby powinny zarabiać więcej

– Musimy podnieść płace w budżetówce, jeśli chcemy mieć państwo, które sprawnie działa – powiedział w programie „Money. To się liczy” Adrian Zandberg, lider partii RAZEM. Jak dodał, odpowiednie zarobki są kluczem do przeciwdziałania różnego rodzaju epidemiom. Nawiązał w ten sposób do koronawirusa w Polsce. W ocenie gościa inspektorzy GIS-u oraz innych instytucji za mało zarabiają.

bDUJpLFp
2
05.03.2020 9:00

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem Adrian Zandberg, lider partii Razem

Dziś w "Money. To się liczy" gościem Adrian Zandberg. Rozmawiamy o propozycjach zmian w emeryturach i podatkach, w tym o podatku cyfrowym. W drugiej części o walce z hejtem w internecie mówi Michał Białek, założyciel serwisu wykop.pl. Przyjrzymy się też aktualnej sytuacji w związku z koronawirusem. Zaczynamy o 9.15.

123
19.11.2019 18:00

ADRIAN ZANDBERG
 / 
Pracownicy budżetówki z wyższymi pensjami. Tego chce Lewica

Adrian Zandberg zapowiedział z sejmowej mównicy, że jego koalicja złoży projekt ustawy, który podwyższy pensje pracowników strefy budżetowej. Po zmianach minimalne wynagrodzenie w budżetówce miałoby wynieść 3,5 tys. złotych.

116
19.11.2019 14:39

ADRIAN ZANDBERG
 / 
Podatek cyfrowy wraca. Zandberg zapowiedział, że Lewica złoży projekt ustawy

Lewica chce opodatkować największe firmy z branży cyfrowej funkcjonujące na polskim rynku. Nowa danina miałaby objąć m.in. Google’a, Facebooka, Apple’a czy Amazona. Adrian Zandberg zapowiedział z mównicy sejmowej, że jego ugrupowanie złoży w tej sprawie projekt ustawy.

46
05.10.2019 11:28

LEWICA
 / 
Wybory 2019. Lewica w drodze do Sejmu. "Zasypiemy nierówności"

Lewica z nowymi obietnicami na tydzień przed wyborami do parlamentu. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty zapewnia, że wprowadzi Lewicę do Sejmu. Padło wiele haseł dotyczących równości płacowej, poprawy służby zdrowia czy sytuacji seniorów. Jednak bez konkretów.

bDUJpLFq
243
26.08.2019 17:16

ZAROBKI POLITYKÓW
 / 
Zarobki polityków. Zandberg ze swoją pensją jest daleko w tyle za innymi liderami partii

Adrian Zandberg ujawnił w programie #Newsroom swoje zarobki. Przyznał, że z działalności partyjnej ma na rękę około 3,5 tys. zł. To podwójny ewenement, bo mało który lider pobiera z partii pieniądze. I mało który ma tak skromną pensję.

4
24.05.2019 11:17

WYNAGRODZENIA
 / 
Lewica Razem chce europejskiej płacy minimalnej. Ekspert: "absurd szkodliwy dla polskiej gospodarki"

- Wprowadzenie takiego pomysłu w życie byłoby dla polskiej gospodarki wyjątkowo szkodliwe. Oznaczałoby bankructwa firm i wysokie bezrobocie - tak prof. Witold Orłowski komentuje postulat komitetu Lewica Razem, która chce stworzenia "europejskiej płacy minimalnej".