Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Chiński koronawirus. Ekspert: "jego zdolność do przenoszenia się jest coraz silniejsza"

29
Podziel się

Wirus z Azji jest wciąż groźny. Jak przyznaje szef chińskiej komisji zdrowia, liczba nowych infekcji może nadal rosnąć.

Zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz silniejsza, a liczba infekcji wywołanych nowym wirusem może nadal rosnąć.
Zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz silniejsza, a liczba infekcji wywołanych nowym wirusem może nadal rosnąć. (East News, Xinhua News)
bErnlMXp

Chińskie władze robią, co mogą, aby zapobiec kolejnym zakażeniom. Zadanie jest o tyle trudne, że wirus coraz łatwiej się przenosi. Przyznał to szef chińskiej Państwowej Komisji Zdrowia i Planowania Rodziny, minister Ma Xiaowei.

- Zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz silniejsza, a liczba infekcji wywołanych nowym wirusem może nadal rosnąć - poinformował urzędnik podczas konferencji prasowej.

Inny przedstawiciel komisji przekazał, że wiedza na temat nowego koronawirusa jest dość ograniczona - nie ma bowiem jasności co do źródła choroby. Możliwe, iż patogen pochodził od dzikiego zwierzęcia.

bErnlMXr
Zobacz także: Obejrzyj: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Co więcej, niebezpieczeństwo, jakie wirus stanowi dla ludzi w różnym wieku, również się zmienia, a okres inkubacji wirusa może wynosić od 1 do 14 dni.

W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2000 osób, w tym głównie w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

bErnlMXx

Polska bezpieczna?

- Na razie w Polsce z całą pewnością nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa - mówił w Radiu Zet Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Ponadto, Inspektorat opublikował na swojej stronie zasady dotyczące postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem. Co powinno wzbudzać naszą czujność? Objawy podobne do grypy, jak kaszel czy temperatura, w połączeniu z faktem, że chory w ciągu ostatnich dwóch tygodni podróżował do kraju objętego występowaniem choroby.

bErnlMXy

Przy kontakcie z chorym należy używać maseczki ochronnej, a następnie zawieźć chorego do najbliższego szpitala zakaźnego. Osoby, które opiekowały się chorym, powinny zostać poddane obserwacji. Rekomendowane są też rutynowe zabiegi, jak mycie i wietrzenie w miejscach, w których przebywał chory.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErnlMXS
KOMENTARZE
(29)
koala
rok temu
To co chińczycy nie wiedzą co wyhodowali
qqqqqqqq
rok temu
To jest stary artykuł, Straszycie ludzi nieuki !!!!
umm
rok temu
Tak to jest na pokładzie tupolewa, gdy pilot nie może przeciwstawić się paranoikowi z kabiny pasażerskiej. Jak nie brzoza to koronawirus. Po raz kolejny PIS i wspierający go Polacy wystawiają Pana Boga na próbę.
bErnlMXT
jaa
2 lata temu
Wirus odzwierzęcy? Jeśli tak szybko się przenosi, to dlaczego dopiero po jakichś 2000 lat wpadł na człowieczka? Które to laboratorium wypuściło tą truciznę. Kiedy szał ogarnie ludzi, to wypuszczą szczepionkę, a ceny będą z kosmosu. TO JEST BIZNES!!!
Kurier
2 lata temu
A czy taki wirus moze przeniesc sie np na paczce wyslanej z zakazonego wirusem miejsca? Bo duzo tego idzie ogolnie..
...
Następna strona