Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAGL
|

Co się dzieje z cenami fasolki szparagowej? Pojawił się rywal z zagranicy

19
Podziel się:

Po fasolce szparagowej za 40 zł/kg w hurcie nie ma już śladu. W przedostatnim tygodniu maja ceny uwielbianego przez Polaków warzywa zdecydowanie spadły. Jednym z powodów jest napływ fasolki z zagranicy.

Co się dzieje z cenami fasolki szparagowej? Pojawił się rywal z zagranicy
Ceny hurtowe fasolki szparagowej spadły (East News, Bartosz Krupa)

Sytuacja cenowa na rynku hurtowym w Broniszach pod Warszawą zaczęła zmieniać się już we wtorek 21 maja. Jak podaje portal warzywa.pl, za 1 kg fasolki szparagowej producenci żądali 30-40 zł, ale nie mogli znaleźć zbyt wielu nabywców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowa wizytówka Łodzi? W majówkę były tłumy. Ludzie zaskoczeni cenami

Ceny fasolki szparagowej w dół

Z kolei w środowy poranek ceny fasolki szparagowej jeszcze bardziej spadły. Obecnie na Broniszach można kupić to warzywo za 20-25 zł/kg.

Co takiego wydarzyło się w ciągu ostatnich godzin? Na rynku pojawiło się zdecydowanie więcej dostaw. Serwis wskazuje, że warzyw jest zbyt dużo, a zainteresowanie klientów - zbyt niskie. W związku z tym producenci zostali zmuszeni do obniżenia cen.

Dlaczego fasolka szparagowa potaniała?

To jednak niejedyny powód obniżek. Na polskim rynku pojawiła się także importowana fasolka szparagowa. Ma ona pochodzić z Maroka.

Dla polskich producentów problemem jest fakt, że fasolka z zagranicy ma konkurencyjną cenę - już wczoraj można było ją kupić za 15 zł/kg w hurcie. Portal zauważa, że w sprzedaży są palety po 600 kg, a tak duże ilości sprowadzanego warzywa tylko komplikują sytuację cenową.

Rosyjskie ogórki zatrzymane na granicy

Choć nie każde warzywo sprowadzane spoza granic Polski budzi wątpliwości, to w ostatnim czasie służby nie zezwoliły na wjazd ogórków z Rosji. Jak już informowaliśmy w WP, kontrola przeprowadzona 20 maja 2024 r. stwierdziła w ogórkach wysoki poziom pozostałości pestycydów.

Substancją, którą wykryto w warzywach, okazał się Dichlorvos. Stosuje się go głównie do zwalczania szkodników, ale także do ochrony produktów przed owadami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
Arek
3 tyg. temu
W Moskwie to po polskich owocach i warzywach jeżdżą spychacze u nas nie ma spychaczy? Zrobić kilka pokazowek i przestaną ściągać ten syf ale Kołodziejczyka był mocny jak handlował z ruskimi i teraz ich nie ruszy😁😁😁
martin
3 tyg. temu
taki jest rynek , pytanie tylko o jakosc
And.
3 tyg. temu
Przyjedzie Kołodziejczak i zakaże sprzedaży tańszej fasolki....
9691
3 tyg. temu
W niedowierzaniem...To jeszcze nie zamknęliście tą sowiecką granicę???
9691
3 tyg. temu
...i ta ostatnia cena zadowala..I tak trzymać!