Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Coś ruszyło się na stacjach paliw. Diesel leci w dół

66
Podziel się:

W ciągu tygodnia najbardziej, bo aż o 15 gr potaniał olej napędowy, za którego litr płaci się dziś 7,74 zł. Tyle samo co diesel kosztuje benzyna Pb95, która jest tańsza o 8 gr - poinformował w środę portal e-petrol.pl. To wciąż rekordowe poziomy i problem daleki jest od rozwiązania.

Coś ruszyło się na stacjach paliw. Diesel leci w dół
tankowanie (Adobe Stock)

Analitycy portalu e-petrol.pl poinformowali w środę, że w pierwszych dniach lipca paliwa na stacjach tanieją, ale w dalszym ciągu ich ceny utrzymują się na rekordowo wysokich poziomach.

"Spadające ostatnio ceny ropy naftowej i paliw w krajowej sprzedaży hurtowej nie pozostały bez wpływu na sytuację na rynku detalicznym. Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że w ciągu tygodnia najbardziej, bo aż o 15 gr potaniał olej napędowy, za którego litr płaci się dziś 7,74 zł. Dokładnie tyle samo co diesel kosztuje benzyna Pb95, która w porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia jest tańsza o 8 gr" - stwierdzili analitycy portalu.

Ceny paliw w dół? Gdzie najtaniej?

Dodali, że powody do zadowolenia mają też tankujący LPG, ponieważ aktualnie jego litr kosztuje 3,45 zł, tj. o 4 gr mniej niż tydzień temu.

"Optymistyczną wiadomością dla kierowców jest również to, że mogą oni tankować w jeszcze niższych cenach. Kolejni bowiem operatorzy stacji w ślad za Orlenem wprowadzili wakacyjne promocje, więc umieszczone na pylonach ceny są tymi, od których sprzedawcy udzielają pod określonymi warunkami rabatów" - zwrócił uwagę e-petrol.pl.

Według danych e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie najmniej kosztuje benzyna Pb95 i autogaz - 7,67 zł i 3,35 zł/l (tyle samo za LPG płaci się w województwie śląskim). Diesel z ceną 7,70 zł/l jest natomiast najtańszy w województwie łódzkim.

"Benzyna Pb95 jest zaś najdroższa w województwie lubuskim i na Podkarpaciu, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 7,78 zł. Również w w województwie lubuskim e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny oleju napędowego - litr tego paliwa kosztuje tam 7,79 zł. Autogaz z ceną 3,64 zł/l jest najdroższy na Dolnym Śląsku" - podaje portal e-petrol.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(66)
Mariusz
miesiąc temu
Niech stanieje 7,70 na 5zl PLN wtedy będzie obniżka o 2zl o 15gr nie ma się czym chwalić.
Izabella
miesiąc temu
Ale szał Pb po 7.70 czy niżej, tak tanio jeszcze nie było😂
Jezioro
miesiąc temu
Kiedy paliwo po 3 złote jak euro w TV?
ewa
miesiąc temu
Komu oni mydlą oczy,sztucznie wywindowali ceny żeby się nachrapać,a jak ludzie zaczęli się wku....ć ,to obniżają ot cała prawda
asd
miesiąc temu
Surowiec cena jak sprzed kryzysu na Ukrainie a Moskiewska całkiem tania do tego jak zmieszają na tankowcach to wychodzi niezły zysk dla firm paliwowych.
...
Następna strona