Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Coś ruszyło się na stacjach paliw. Diesel leci w dół

66
Podziel się:

W ciągu tygodnia najbardziej, bo aż o 15 gr potaniał olej napędowy, za którego litr płaci się dziś 7,74 zł. Tyle samo co diesel kosztuje benzyna Pb95, która jest tańsza o 8 gr - poinformował w środę portal e-petrol.pl. To wciąż rekordowe poziomy i problem daleki jest od rozwiązania.

Coś ruszyło się na stacjach paliw. Diesel leci w dół
tankowanie (Adobe Stock)

Analitycy portalu e-petrol.pl poinformowali w środę, że w pierwszych dniach lipca paliwa na stacjach tanieją, ale w dalszym ciągu ich ceny utrzymują się na rekordowo wysokich poziomach.

"Spadające ostatnio ceny ropy naftowej i paliw w krajowej sprzedaży hurtowej nie pozostały bez wpływu na sytuację na rynku detalicznym. Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że w ciągu tygodnia najbardziej, bo aż o 15 gr potaniał olej napędowy, za którego litr płaci się dziś 7,74 zł. Dokładnie tyle samo co diesel kosztuje benzyna Pb95, która w porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia jest tańsza o 8 gr" - stwierdzili analitycy portalu.

Ceny paliw w dół? Gdzie najtaniej?

Dodali, że powody do zadowolenia mają też tankujący LPG, ponieważ aktualnie jego litr kosztuje 3,45 zł, tj. o 4 gr mniej niż tydzień temu.

"Optymistyczną wiadomością dla kierowców jest również to, że mogą oni tankować w jeszcze niższych cenach. Kolejni bowiem operatorzy stacji w ślad za Orlenem wprowadzili wakacyjne promocje, więc umieszczone na pylonach ceny są tymi, od których sprzedawcy udzielają pod określonymi warunkami rabatów" - zwrócił uwagę e-petrol.pl.

Według danych e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie najmniej kosztuje benzyna Pb95 i autogaz - 7,67 zł i 3,35 zł/l (tyle samo za LPG płaci się w województwie śląskim). Diesel z ceną 7,70 zł/l jest natomiast najtańszy w województwie łódzkim.

"Benzyna Pb95 jest zaś najdroższa w województwie lubuskim i na Podkarpaciu, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 7,78 zł. Również w w województwie lubuskim e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny oleju napędowego - litr tego paliwa kosztuje tam 7,79 zł. Autogaz z ceną 3,64 zł/l jest najdroższy na Dolnym Śląsku" - podaje portal e-petrol.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(66)
Mariusz
2 lata temu
Niech stanieje 7,70 na 5zl PLN wtedy będzie obniżka o 2zl o 15gr nie ma się czym chwalić.
Izabella
2 lata temu
Ale szał Pb po 7.70 czy niżej, tak tanio jeszcze nie było😂
Jezioro
2 lata temu
Kiedy paliwo po 3 złote jak euro w TV?
ewa
2 lata temu
Komu oni mydlą oczy,sztucznie wywindowali ceny żeby się nachrapać,a jak ludzie zaczęli się wku....ć ,to obniżają ot cała prawda
asd
2 lata temu
Surowiec cena jak sprzed kryzysu na Ukrainie a Moskiewska całkiem tania do tego jak zmieszają na tankowcach to wychodzi niezły zysk dla firm paliwowych.
...
Następna strona