Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Czynsze w dół? Handlowcy proszę Brukselę o pomoc KE

8
Podziel się:

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) zwróciła się do KE ws. pomocy publicznej. Chodzi o możliwość obniżenia czynszu w galeriach handlowych.

Czynsze w dół? Handlowcy proszę Brukselę o pomoc KE
Obostrzenia dały się we znaki firmom handlującym w galeriach handlowych. (Pixabay, pixabay)

PRCH poinformowała KE, że "regulacje wprowadziły odgórnie narzucone i nieproporcjonalne rozwiązania, pogarszające sytuację prawną jednej strony (wynajmujących, czyli właścicieli i zarządców centrów handlowych)". Dodano, że "ustawowa niesprawiedliwość" dot. też najemców.

O co chodzi? O zagwarantowanie pomoc tylko tym z handlowców, którzy prowadzą działalność w galeriach powyżej 2000 metrów kwadratowych. Jak przekonuje organizacja chce po prostu KE zwrócić uwagę na możliwe nieprawidłowości.

Zobacz także: Rząd ma plan na zalegające szczepionki. Możliwa opłata

Według PRCH program pomocowy "stanowi niedozwoloną pomoc publiczną naruszającą art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej".

Przedstawiciele PRCH krytykują również samo wprowadzenie abolicji czynszowej. Ich zdaniem artykuł, który wprowadza taką możliwość jest niekonstytucyjny, bo zakłada nierówne traktowanie przedsiębiorców.

Przykładem są m.in apteki i drogerie, które działały w galeriach handlowych podczas lockdownów. Pomimo że również notowały straty z powodu braku klientów, to nie mogły z skorzystać z abolicji.

Pomoc nie uwzględniała także kondycji finansowej najemców. Jak przekonuje PRCH, udzielono ją wszystkim, zarówno wielkim sieciom handlowym prowadzącym równolegle sprzedaż w internecie, jak i niewielkim kupcom. Tymczasem udzielenie tarcz finansowych firmom, było uzależnione np. od ich obrotów i ewentualnych strat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Bogaty sejm 6...
3 lata temu
Bieda w Polsce!
zagraniczne g...
3 lata temu
galerie w większości zagraniczne fundusze o olbrzymich kapitałach na przeciwko handlowcy w wiekszości niewielkie rodzinne firmy , galerie to wysyczacz polskich pięniedzy, zbudowany za polski kredyt bankowy oni najwyżej będą mieli mniejszy zysk handlowcy fakturowani również w lockdown-owych miesiącach lub przedłużenie umowy za każdy lockdown o pół roku plus zamkniecie już sama formuła jest oszustwem dlaczego nie miesiąc zamknięcia miesiąc dłuższa umowa
Piotr
3 lata temu
Za lockdown powinien odpowiadac finansowo ( zrujnowanie gospodatki i karnie (130 000 nadzgonow)morawiecki i jego klik. Kazdy powinien wystawic rachunek morawieckiemu
leon z
3 lata temu
za lockdown powinien zaplacic ten kto go wprowadzil.
WIKTORIA
3 lata temu
Subwencja też była udzielana według pewnych kryteriów i nie każdy otrzymała.