Trwa ładowanie...
bEqlfxNh

Notowania

Przejdź na

Długi weekend, procesje i pielgrzymki. Szumowski apeluje do kościołów i obywateli

Polacy jakby zapomnieli już o pandemii koronawirusa i coraz śmielej wracają do normalności. Zbliża się długi weekend, święto Bożego Ciała i procesje, a zaraz później pielgrzymki wiernych. Jakie są zalecenia resortu zdrowia? - Apel do kościołów, aby robiły częstsze procesje w mniejszych grupach, a do wiernych o zachowanie dystansu, a jeśli jest mniejszy niż dwa metry, to o stosowanie maseczek. Im mniejsze grupy, tym większe bezpieczeństwo - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych - dodał. Pytany o długi weekend odparł, że lepiej korzystać z wolnego czasu na otwartej przestrzeni, w plenerze, a nie w zamkniętych salach.

0
0
299
Podziel się
Komentarze (299)
zobacz więcej komentarzy (299)
bEqlfxNt
KOMENTARZE
(299)
Ffffd
rok temu
A może tego już wirusa w ogóle nie ma bo podobno miał zniknac z nadejściem wyższych temperatur. Są już upały prawie a wirus panuje córa większy. Jak to możliwe.
zyczliwy
rok temu
Panie ! Tej zarazy nawet sanepid boi sie tknac......
ukaz
rok temu
od dziś każdy powinien mieć min 100 masek od braci S
bEqlfxNL
un
rok temu
niech idą, niech się gromadzą będzie mniej pis-owskiej ciemnoty
Arbuza
rok temu
Pan Szumowski to niech poucza ministrów i Prezydenta jak się mają zachowywać. Sprawy Kościoła zostawić Kościołowi i wiernym. Wara od tego.
...
Następna strona