Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Do walki z koronawirusem dołącza Totalizator Sportowy. Przekaże 4 mln zł

6
Podziel się

4 mln złotych przekaże Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy. Środki wspomogą sześć szpitali - zakupiony za nie ma być m.in. sprzęt do leczenia.

Totalizator Sportowy przekaże 4 mln złotych na walkę z koronawirusem.
Totalizator Sportowy przekaże 4 mln złotych na walkę z koronawirusem. (Materiały prasowe, Totalizator Sportowy)
bDIlHafF

Przedstawiciele Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej poinformowali w komunikacie prasowym, że wsparcie trafi do sześciu szpitali, zlokalizowanych w województwach: lubelskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim oraz podkarpackim (2 szpitale).

- Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej do tej pory przekazywała fundusze przede wszystkim na projekty związane z aktywnością dzieci i młodzieży. W związku z trwającym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego, podjęliśmy jednak decyzję o przekazaniu środków na kolejny cel - zakup niezbędnego sprzętu oraz innych materiałów medycznych do walki z koronawirusem - tłumaczy Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego oraz przewodniczący rady Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Fundacja chce zakupić respiratory wraz z układami jednorazowymi, aparat do wspomagania oddychania, defibrylator, videolaryngoskop, aparat wielofunkcyjny USG oraz sprzęty ochronne, jak kombinezony czy maski.

bDIlHafH
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"

- Mamy nadzieję, że nasza pomoc pozwoli nie tylko na szybsze leczenie pacjentów, ale także będzie znaczącym wsparciem dla pracowników służby zdrowia, którzy codziennie, z ogromnym poświęceniem, wykonują swoje obowiązki - dodaje Olgierd Cieślik, cytowany w komunikacie.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz personelem medycznym szpitali. Otrzymujemy na bieżąco informacje jakie zapotrzebowanie jest im niezbędne i w jakiej formie najlepiej jest je przekazać. Najważniejsze jest by z naszej pomocy pacjenci oraz pracownicy służby zdrowia mogli skorzystać najszybciej jak to możliwe - podkreśliła Anna Kukla, prezes Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

bDIlHafN

To kolejna spółka, która dołącza do walki z koronawirusem. Wcześniej swoją pomoc ogłosiły m.in. PKN Orlen, KGHM, czy IKEA, która wymyśliła nietypowy sposób pomocy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDIlHafO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDIlHagi
KOMENTARZE
(6)
niutek
11 miesięcy temu
całe życie oszukują ludzi to raz mogą pomóc. Bułgarski odpowiednik lotto dwa razy te same liczy losowanie po losowaniu, przypadek? Izrael to samo... w USA główny szef od zabezpieczeń w więzieniu bo ktoś z jego rodziny 3.razy wygrał. Zastanawia mnie to kto jeszcze w to gra
Darek
11 miesięcy temu
Rząd nie ma ani złotówki. Wszyscy dają.
Ted
11 miesięcy temu
Zero wygranych wszystko garną do siebie i tylko nędzny milion
bDIlHagj
dośc
11 miesięcy temu
Tak potężna instytucja i tylko 4 mln zł ????? Wstyd...Chociaż prawdę mówiąc każdy grosz na wagę złota....
takaprawda
11 miesięcy temu
To ludzie dadzą, a nie LOTTO! Bo lotto te pieniądze ukradło ludziom!