Notowania

Do walki z koronawirusem dołącza Totalizator Sportowy. Przekaże 4 mln zł

4 mln złotych przekaże Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy. Środki wspomogą sześć szpitali - zakupiony za nie ma być m.in. sprzęt do leczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Totalizator Sportowy przekaże 4 mln złotych na walkę z koronawirusem. (Fot: Totalizator Sportowy)

Przedstawiciele Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej poinformowali w komunikacie prasowym, że wsparcie trafi do sześciu szpitali, zlokalizowanych w województwach: lubelskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim oraz podkarpackim (2 szpitale).

- Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej do tej pory przekazywała fundusze przede wszystkim na projekty związane z aktywnością dzieci i młodzieży. W związku z trwającym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego, podjęliśmy jednak decyzję o przekazaniu środków na kolejny cel - zakup niezbędnego sprzętu oraz innych materiałów medycznych do walki z koronawirusem - tłumaczy Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego oraz przewodniczący rady Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Fundacja chce zakupić respiratory wraz z układami jednorazowymi, aparat do wspomagania oddychania, defibrylator, videolaryngoskop, aparat wielofunkcyjny USG oraz sprzęty ochronne, jak kombinezony czy maski.

Zobacz też: Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"

- Mamy nadzieję, że nasza pomoc pozwoli nie tylko na szybsze leczenie pacjentów, ale także będzie znaczącym wsparciem dla pracowników służby zdrowia, którzy codziennie, z ogromnym poświęceniem, wykonują swoje obowiązki - dodaje Olgierd Cieślik, cytowany w komunikacie.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz personelem medycznym szpitali. Otrzymujemy na bieżąco informacje jakie zapotrzebowanie jest im niezbędne i w jakiej formie najlepiej jest je przekazać. Najważniejsze jest by z naszej pomocy pacjenci oraz pracownicy służby zdrowia mogli skorzystać najszybciej jak to możliwe - podkreśliła Anna Kukla, prezes Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

IKEA przekazuje łóżka i pościel pracownikom infrastruktury krytycznej.
IKEA włącza się do walki z koronawirusem. Przekazuje łóżka dla pracowników elektrowni

To kolejna spółka, która dołącza do walki z koronawirusem. Wcześniej swoją pomoc ogłosiły m.in. PKN Orlen, KGHM, czy IKEA, która wymyśliła nietypowy sposób pomocy.

PKN Orlen przekaże Agencji Rezerw Materiałowych 5 tys. maseczek ochronnych

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

niutekcałe życie oszukują ludzi to raz mogą pomóc. Bułgarski odpowiednik lotto dwa razy te same liczy losowanie po losowaniu, przypadek? Izrael to samo... w … Czytaj całość

26-03-2020

DarekRząd nie ma ani złotówki. Wszyscy dają.

27-03-2020

doścTak potężna instytucja i tylko 4 mln zł ????? Wstyd...Chociaż prawdę mówiąc każdy grosz na wagę złota....

Rozwiń komentarze (6)