Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen dołoży kolejne 4 mln zł na walkę z koronawirusem w Polsce

12
Podziel się

Fundacja Orlen zwiększyła pomoc dla szpitali walczących z pandemią koronawirusa z 6 mln złotych do 10 mln złotych. Jak podaje PKN Orlen w komunikacie, pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego oraz środki ochrony indywidualnej dla pracowników służby zdrowia.

Fundacja Orlen przeznaczyła już łącznie 10 mln złotych na walkę z koronawirusem.
Fundacja Orlen przeznaczyła już łącznie 10 mln złotych na walkę z koronawirusem. (Materiały prasowe)
bDTazrtx

Jak wytłumaczył, cytowany w komunikacie PKN Orlen, prezes spółki Daniel Obajtek, koncern odpowiada w ten sposób na apel premiera Mateusza Morawieckiego o solidarność.

- Dziś jest to przede wszystkim służba zdrowia i jej pracownicy, którzy z ogromnym poświęceniem wykonują swoje obowiązki. Wspieramy ich wysiłki i zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia Polaków, przekazując darowizny w łącznej kwocie 10 mln złotych na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, niezbędnych w walce z koronawirusem - powiedział Obajtek.

Oznacza to dodatkowe 4 mln złotych przekazanych do placówek medycznych walczących z pandemią. Fundacja Orlen bowiem już wcześniej przeznaczyła 6 mln złotych dla 11 szpitali w całej Polsce. Dzięki tym pieniądzom mogą one m.in. poszerzyć bazę laboratoryjną, zakupić karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maseczki i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

bDTazrtz
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus winduje ceny, UOKiK monitoruje. "Niektórzy próbują nieuczciwie się wzbogacić"

Trwają negocjacje i ustalania, do jakich placówek medycznych trafią dodatkowe 4 mln złotych.

bDTazrtF

W 2019 roku Fundacja Orlen przeznaczyła na ochronę i promocję zdrowia blisko 5 mln złotych. Środki trafiły m.in. do Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na zakup specjalistycznego echokardiogramu. Pieniądze otrzymała także Klinika Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, wymieniono w komunikacie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld złotych w 2019 roku. Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTazrtG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDTazrua
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
Bob2
rok temu
Nigdzie nie widze ile dolozyl Kosciol
ajwaj
rok temu
To tak jak by mąż żonie dał - pierdoły ha, ha, ha, ???
Gromada
rok temu
PiS wydaje drobne po wywaleniu 2 mld na tvpis
bDTazrub
Domi
rok temu
Dołoży ale tylko w TVP propaganda pis ktoś im jeszcze wierzy ha ha pozdrawiam
płyn z olenu ...
rok temu
Co to jest 10 baniek na taką firmę, skoro pojedyncze osoby potrafią dać po 1 mln euro.