Notowania

Przejdź na

PKN Orlen dołoży kolejne 4 mln zł na walkę z koronawirusem w Polsce

Fundacja Orlen zwiększyła pomoc dla szpitali walczących z pandemią koronawirusa z 6 mln złotych do 10 mln złotych. Jak podaje PKN Orlen w komunikacie, pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego oraz środki ochrony indywidualnej dla pracowników służby zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Fundacja Orlen przeznaczyła już łącznie 10 mln złotych na walkę z koronawirusem.

Jak wytłumaczył, cytowany w komunikacie PKN Orlen, prezes spółki Daniel Obajtek, koncern odpowiada w ten sposób na apel premiera Mateusza Morawieckiego o solidarność.

- Dziś jest to przede wszystkim służba zdrowia i jej pracownicy, którzy z ogromnym poświęceniem wykonują swoje obowiązki. Wspieramy ich wysiłki i zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia Polaków, przekazując darowizny w łącznej kwocie 10 mln złotych na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, niezbędnych w walce z koronawirusem - powiedział Obajtek.

Oznacza to dodatkowe 4 mln złotych przekazanych do placówek medycznych walczących z pandemią. Fundacja Orlen bowiem już wcześniej przeznaczyła 6 mln złotych dla 11 szpitali w całej Polsce. Dzięki tym pieniądzom mogą one m.in. poszerzyć bazę laboratoryjną, zakupić karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maseczki i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Zobacz też: Koronawirus winduje ceny, UOKiK monitoruje. "Niektórzy próbują nieuczciwie się wzbogacić"

Trwają negocjacje i ustalania, do jakich placówek medycznych trafią dodatkowe 4 mln złotych.

Żeby kupić płyn od Orlenu, w Warszawie trzeba korzystać z usług profesjonalnych "staczy kolejkowych".
Koronawirus. Orlen "zalał" kraj płynem do dezynfekcji, ale to ciągle mało

W 2019 roku Fundacja Orlen przeznaczyła na ochronę i promocję zdrowia blisko 5 mln złotych. Środki trafiły m.in. do Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na zakup specjalistycznego echokardiogramu. Pieniądze otrzymała także Klinika Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, wymieniono w komunikacie.

Alarmujące dane z USA. Bezrobocie gwałtownie rośnie.
W USA rośnie bezrobocie. Przybyło ponad 3 mln osób bez pracy

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld złotych w 2019 roku. Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

ajwajTo tak jak by mąż żonie dał - pierdoły ha, ha, ha, ???

26-03-2020

Bob2Nigdzie nie widze ile dolozyl Kosciol

26-03-2020

GromadaPiS wydaje drobne po wywaleniu 2 mld na tvpis

Rozwiń komentarze (12)