Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Drogi drób, wołowina i mleko. Rząd reaguje. "Będą kontrole w sklepach"

- Są informacje, że niektóre grupy produktów drożeją w sposób niezrozumiały. Skupujący surowce od rolników obniżają cenę płaconą za drób, wołowinę, mleko, a jednocześnie ci sami utrzymują wysokie ceny w sklepach, a nawet próbują je podnosić. Kontrola jest wskazana - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Od 1 czerwca zacznie działać połączona Inspekcja Handlowa i Inspekcja Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych, aby ten system wzmocnić. Nikt nie jest w stanie ustawić w sklepie policjanta, aby kontrolował sklepy - dodał.

417
Podziel się:
KOMENTARZE
(417)
Robal2020
4 lata temu
A czy ktoś kontroluje rzesze nic nie robiących pracowników administracji, sadownictwa, pożal się Boże kultury? Czemu oni nic nie robią są tacy drodzy?
Polak
4 lata temu
Najpierw naucz polskich rolników korzystania z nawozów sztucznych, środków ochrony roślin, antybiotyków i innych świństw. Doprowadź do tego, że polskie produkty będą trzymać normę. Bo jak na razie to co chwilę wracają nam wysłane towary bo przekraczają kilkukrotnie normy, a to jeśli chodzi o pestycydy, a to o antybiotyki, a i często salmonella się zdarza. My w Polsce chcemy jeść produkty zdrowe takie jak rolnik Hoduje dla siebie a nie te na sprzedaż.
Gość
4 lata temu
Niech sprawdza zakłady, które pracują 24h/dobe/7 dni w tygodniu i obiżają zarobki o 20 %
Ffkdmdj
4 lata temu
No mamy komunę ostrą teraz masakra tylko z tad uciekać...
mietek
4 lata temu
Rolnicy maja dopłaty na susze,ulewy,urodzaj i nieurodzaj,dopłaty do maszyn, studni to może im wprowadzić ceny urzędowe np ziemniaki nie po 2 zł a 1 zł za kg niech dopłaty w końcu inwestują w gospodarstwa!!zamienianie pól uprawnych w Lasy to następstwo dopłat do tej działalności - paranoja!!!
...
Następna strona