Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co z budową pierwszej elektrowni atomowej w Polsce? - Inwestycja w elektrownię jądrową to bardzo długi proces. Wiele elementów składa się na ostateczną decyzję, przede wszystkim chodzi o partnera, bo Polska nie ma doświadczenia, by samodzielnie wybudować elektrownię atomową. Dlatego potrzebny jest strategiczny partner - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Pod uwagę należy brać geopolitykę, partnerem nie może być ktoś, kogo sojuszu i partnerstwa nie będziemy pewni na wiele lat. Jesteśmy bardzo bliscy podjęcia decyzji, pod koniec roku krok milowy - dodał.

6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
Stefano
4 lata temu
Ja bym kupil od Korei Pln plus kilka bombek. Lepsze niz milion żołnierzy.
db
4 lata temu
Znowu mamy być energetycznie zależni od innych państw, które może będą nam dostarczać uran na swoich warunkach. Zresztą nie tylko uran bo okazuje się, że rozwiązania technologiczne też, a co za tym idzie fachowców też. Natomiast całe niebezpieczeństwo i martwienie się o odpady będzie spoczywać na nas. Ciekawe też ile odpadów będziemy musieli przyjąć do ,,utylizacji " za te ,,podarowane,, miliony.
Jas
4 lata temu
Polska to partnera nawet musi miec przy sprzedaży jabłek do Rosji.A tak dla przypomienia to kto budował elektrownię atomową w Żarnowcu w 1968 r bo kto spowodował brak pieniędzy na jej dokończemie i wielu innych zakładow wiem.
ZUS.
4 lata temu
Elektrownia atomowa powinna zostać zbudowana już dawno . Tylko nie przez USA jest zbyt daleko, bliżej są państwa Unii i z nimi powinniśmy wiązać przyszłość atomową.
wilk
4 lata temu
WITAM ELEKTROWNI NIE MA Ale cały czas biorą niezła kasę za frajer za nic ,każdy by tak chciał