Trwa ładowanie...
bEpYsoRN

Notowania

Przejdź na

Elektrownia atomowa w Polsce. "Krok milowy pod koniec roku"

Co z budową pierwszej elektrowni atomowej w Polsce? - Inwestycja w elektrownię jądrową to bardzo długi proces. Wiele elementów składa się na ostateczną decyzję, przede wszystkim chodzi o partnera, bo Polska nie ma doświadczenia, by samodzielnie wybudować elektrownię atomową. Dlatego potrzebny jest strategiczny partner - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Pod uwagę należy brać geopolitykę, partnerem nie może być ktoś, kogo sojuszu i partnerstwa nie będziemy pewni na wiele lat. Jesteśmy bardzo bliscy podjęcia decyzji, pod koniec roku krok milowy - dodał.

18 reakcji
2
10
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bEpYsoRZ
KOMENTARZE
(6)
Stefano
rok temu
Ja bym kupil od Korei Pln plus kilka bombek. Lepsze niz milion żołnierzy.
db
rok temu
Znowu mamy być energetycznie zależni od innych państw, które może będą nam dostarczać uran na swoich warunkach. Zresztą nie tylko uran bo okazuje się, że rozwiązania technologiczne też, a co za tym idzie fachowców też. Natomiast całe niebezpieczeństwo i martwienie się o odpady będzie spoczywać na nas. Ciekawe też ile odpadów będziemy musieli przyjąć do ,,utylizacji " za te ,,podarowane,, miliony.
Jas
rok temu
Polska to partnera nawet musi miec przy sprzedaży jabłek do Rosji.A tak dla przypomienia to kto budował elektrownię atomową w Żarnowcu w 1968 r bo kto spowodował brak pieniędzy na jej dokończemie i wielu innych zakładow wiem.
bEpYsoSr
ZUS.
rok temu
Elektrownia atomowa powinna zostać zbudowana już dawno . Tylko nie przez USA jest zbyt daleko, bliżej są państwa Unii i z nimi powinniśmy wiązać przyszłość atomową.
wilk
rok temu
WITAM ELEKTROWNI NIE MA Ale cały czas biorą niezła kasę za frajer za nic ,każdy by tak chciał