Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Finał WOŚP 2020. Licytacja jedyna w swoim rodzaju: replika Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk

283
Podziel się:

75 100 zł – tyle co najmniej trzeba zapłacić za replikę Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk, który pisarka przekazała na licytację na rzecz 28. Finału WOŚP. To na pewno nie jest ostateczna cena, bo licytować medal można jeszcze przez 15 dni – do 28 stycznia.

Olga Tokarczuk podarowała na rzecz WOŚP jedną z replik Medalu Noblowskiego
Olga Tokarczuk podarowała na rzecz WOŚP jedną z replik Medalu Noblowskiego (WOŚP, -)
bELgkqWJ

W niedzielę 15 grudnia Olga Tokarczuk odwiedziła Fundację WOŚP, przekazując Jurkowi Owsiakowi na licytację 28. finału pierwszą z trzech przysługujących jej replik tego właśnie medalu.

10 grudnia 2019 r. Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie literacką Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Na aukcję WOŚP na Allegro.pl trafiła replika wręczonego jej złotego medalu noblowskiego, który zaprojektował Erik Lindberg. Na jego awersie widzimy profil fundatora nagrody - Alfreda Nobla wraz z datą jego urodzenia i śmierci zapisaną cyframi rzymskimi.

bELgkqWL

Na rewersie znajduje się postać siedzącego pod wawrzynem młodego mężczyzny, który słucha i spisuje pieśń Muzy. Nad tym obrazkiem umieszczono pochodzącą z "Eneidy" Wergiliusza inskrypcję "Inventas vitam iuvat excoluisse per artes" (Pozwól nam ulepszyć życie poprzez sztukę).

Replikę noblowskiego medalu można licytować tu.

Zobacz także: Obejrzyj: Pracownicze Plany Kapitałowe. Rozmowa z ekspertem
bELgkqWR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELgkqXm
KOMENTARZE
(283)
Sumat123
2 lata temu
Olga replikę wsadź sobie w majtki
KOLOR
2 lata temu
Śmieszą mnie ci wszyscy celebryci dając na aukcję rzeczy im zbędne, stare, brudne i rajcują się że ktoś to licytuje za grubą kasę, sami grosza nie dadzą a mają , podatków i ZUS też nie chcą płacić
Jan
2 lata temu
JA DAJĘ NA AUKCJĘ REPLIKĘ BANKNOTU 500 ZŁOTOWEGO!!!!!!!
bELgkqXn
kochamy WOŚP
2 lata temu
Czy to nie jest dziwne, że wszędzie tam gdzie są piękne inicjatywy i my Polacy jesteśmy dumni z Polskości, tam nie ma PIS-u??? Jakim człowiekiem trzeba być, żeby nie pomagać noworodkom.....
siwy
2 lata temu
Kupię za pół grosza
...
Następna strona