Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finanse publiczne. Morawiecki: mimo kryzysu są w bardzo dobrym stanie

Zdaniem szefa rządu Mateusza Morawieckiego, finanse Polski - mimo kryzysu - są w bardzo dobrym stanie, a za ratowanie miejsc pracy chwali nas nawet Komisja Europejska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Premier zapewnia: finanse Polski są w bardzo dobrym stanie

Szef rządu podczas wizyty w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkał się z tamtejszymi samorządowcami - relacjonuje PAP. Morawiecki zaznaczył, że "jeszcze trzy, cztery miesiące temu wszystkie samorządy i przedsiębiorcy stali przed widmem gwałtownego załamania dochodów".

- Dlatego przygotowaliśmy tarczę finansową, która okazała się bardzo skuteczna w ratowaniu miejsc pracy. Polska, co pokazała Komisja Europejska, ma mieć najszybszy wzrost gospodarczy w najbliższym czasie. Spadek wzrostu PKB ma być najmniejszy w całej Unii Europejskiej - powiedział premier.

Jak dodał, tarcza finansowa uratowała 5 mln miejsc pracy. Powiedział także o rządowym programie inwestycji lokalnych. - To fundusz, który ma rozkręcić dodatkowo inwestycje i wesprzeć w tym czworokącie - przedsiębiorcy, samorządowcy, rząd i pracownicy - naszą gospodarkę - powiedział.

Obejrzyj: Problemy z kredytem. Wiele osób się nie załapie

Podczas wystąpienia podkreślał, że "finanse publiczne mimo kryzysu są w bardzo dobrym stanie". To właśnie dlatego możemy zaoferować dzisiaj samorządowcom sześć miliardów złotych plus środki konkursowe na realizację wielu projektów infrastrukturalnych, inwestycyjnych - mówił Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że to iż rząd może zaproponować te środki "nie wzięło się z niczego". Jak podkreślał to skutek uszczelnienia systemu finansowego, który był "dziurawy jak durszlak w czasach poprzednich" - czytamy w PAP.

Podsumowując swoje wystąpienie Morawiecki powiedział, że powrót do rzeczywistości sprzed koronawirusa "jest bliżej, niż się komukolwiek wydaje". Premier na zakończenie spotkania wręczył lokalnym samorządowcom promesy na realizację zadań w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2020

enzoTo jak działa rząd Morawieckiego to wielka sprawa. Pomyślmy o tym podczas II tury wyborów. Kandydat rodem z PO nie pomoże Polsce.

10-07-2020

DustinRząd doskonale wyprowadził nas z kryzysu, nikt nie spodziewał się że tak szybko Polska się z tym upora. Firmy otrzymały wsparcie i już funkcjonują … Czytaj całość

10-07-2020

AnonimPremierze, bez Pana by się to nie udało, dobra robota !

Rozwiń komentarze (46)