Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zasiłek opiekuńczy jednak zostaje. Chaos w rządzie, minister zmienia zdanie

823 reakcje
25
417
256
Podziel się

Minister rodziny Marlena Maląg zadeklarowała, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców i opiekunów nie zostanie przedłużony. Pospieszyła się z taką deklaracją, bo już dwie godziny później się z niej wycofała i poinformowała, że zasiłek... zostaje przedłużony do 26 lipca.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Błyskawiczna zmiana zdania minister Maląg, zasiłek przedłużony do 26 lipca
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Błyskawiczna zmiana zdania minister Maląg, zasiłek przedłużony do 26 lipca (PAP)
bCNeTrJx

- Nie zamierzamy już od poniedziałku przedłużać opieki (zasiłku opiekuńczego - przyp.) nad dziećmi do lat 8, ponieważ widzimy też, jak wygląda obłożenie w żłobkach i przedszkolach - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg w poranku rozgłośni katolickich "Siódma - Dziewiąta".

Niespełna dwie godziny wystarczyły minister, by zmienić zdanie. - Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony o kolejne dwa tygodnie, do 26 lipca - poinformowała Maląg.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Choć samorządy mogą otwierać żłobki i przedszkola od maja, to jednak większość rodziców zdecydowała, że ich dzieci pozostaną w domu. Wszystko przez ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Na pociechy, które pozostały w domu, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

bCNeTrJz

Obejrzyj: Problemy z kredytem hipotecznym. Wiele osób się nie załapie

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym rodzicom bądź opiekunom prawnym dzieci do 8. roku życia, którzy nie mogą zapewnić opieki w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobków, przedszkoli lub szkół. Ze świadczenia dodatkowo mogą skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie zostało wprowadzone ustawą z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W życie weszło 27 marca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bCNeTrKa
256
25
417
7
32
8
78
KOMENTARZE
(256)
Polka
4 tyg. temu
Pani Maląg chyba nie bardzo sobie radzi ? Ale co tam , ważne , że swoja.
tolo
4 tyg. temu
zapomniała się że do wyborów ma być super i ok wszystko. zaraz potem zrobi się porządek, czyli zabierze ile się da od kogo się da. zaczęli od odbierania szpitalom,.....
senior
4 tyg. temu
zmieniła zdanie ? przyszło polecenie z nowogrodzkiej??? takich mamy ministrów bez zgody z nowogrodzkiej, żaden sam nie podejmie decyzji
bCNeTrKb
ZK590
4 tyg. temu
czyli miliardy podatników na 500+ to mało, dołożyli jeszcze na barki podatników wynagrodzenia dla mamuś bo mają bąbelki.
myra
4 tyg. temu
Prezes kazał to pani minister szybciutko zmieniła zdania, żeby matki małych dzieci chetnie zagłosowały na Dudę...wszystko można kupić, a rozrzutność tego rządu nie zna granic...wszystko dla Dudusia. Czeki z nieistniejącego jeszcze funduszu, wozy strażackie jako bonusy ( gdyby nie wybory to wsie polskie by płonęły z barku sprzętu)...co prawda niektóre samorządy dostały już dwa razy, ale co tam. Znajcie chamy gest pański...
Najnowsze komentarze (256)
Kasia
3 tyg. temu
Trzymam kciuki za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę !!!!
teofil
4 tyg. temu
ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM !!!!! apelacyjnie najlepszy !!!!!
Po = KOD = LG...
4 tyg. temu
Rafalek co debatę zmienia zdanie i kłamie jak z nut śmiejąc się do kamery i co ktoś mu coś zrobi????
Rafalek to Tu...
4 tyg. temu
Rafalek zmienia zdanie jak tylko Tusk z Merkel zadzwonią
Tylko nie Cza...
4 tyg. temu
Wole rząd który szasta pieniędzmi na zasiłki niż PO które kradnie ludziom pieniądze z OFE
Wybierz uczci...
4 tyg. temu
Dlaczego Rafalek tak kłamie ? Bo mu nikt nic nie zrobi
Mam dość
4 tyg. temu
He, He.. Przed dniem głosowania takie informacje?! Coś mało bystra Pani Minister. Złe informacje podamy dopiero po 12 lipca.
Jas
4 tyg. temu
Chaos i bałagan wszystko przed przez wyborami a w poniedziałek znowu nie będzie zasiłku
bCNeTrJT
daro
4 tyg. temu
Przedstawicielka "Dojnej zmiany" zmieniła tak szybko zdanie? Przecież wg reżimowej TVPIS to niemożliwe.
Piotrek
4 tyg. temu
Koleżanki w pracy nie ma od marca, czyli jak tylko wprowadzili zasiłek opiekuńczy. Cztery miesiące wakacji. A ja pracuję bez przerwy bo nie mam dzieci.
Wera
4 tyg. temu
Po wyborach znowu zmieni zdanie
Aha
4 tyg. temu
A od kiedy państwo zapewnia opiekę w wakacjach? Czym się różnią 9,10-łatki od 8- Latków.? Dlaczego opieka należy się wybranym dzieciom w wieku szkolnym? Dlaczego nie ma weryfikacji kto mies,ka w domu. Ja pracuje moje 10 lat dziecko siedzi samo w domu bo mieszkamy sami a koleżanką na opiece choć w domu pełnoletnie dzieci - studenci, dziadkowie ale opieka się należy to siedzi. I tak z jednym dzieckiem siedzi w domu 3-4 osoby pełnoletnie a drugie dziecko siedzi samo. Niestety i ja i mąż wykorzystaliśmy już większość urlopu - oczywiście na zmianę żeby pobyć z dzieckiem bo od marca to pewnie by zdziczalo ale co dalej. Ja przez ostatnie 4 lata jak większość rodziców sama zapewniała opiekę dziecku w wakacje a teraz wybranym opieka się należy. A co jeśli korona potrwa dłużej niby mówią od września do szkoły a po cichu co innego, szykują programy do dalszej nauki online. Oczywiście mama woli siedzieć w domu na opiece (80% płatna) bo te 20% wypłaty mniej to czasami jest to co wydaje się na dojazdy. A i ci co pracują urlopu też nie mogą wziąć bo jak koleżanką na opiece to ktoś musi pracować- inaczej jak jest więcej pracowników.
Danka
4 tyg. temu
Jestem ciekawa jak rozwiążą temat jesienią, kiedy to zapowiadają ryzyko tzw. drugiej fali, a dzieci w żłobkach i przedszkolach w znakomitej większości pociągają nosem i pokasłują...
Goj
4 tyg. temu
Dzieci, dzieci, i jeszcze raz dzieci, nawet rządzących i tych co ustanawiają prawa, a co z inwalidami na emeryturach ??? Do inwalidztwa znacznego ZUS zaliczył mi 35 lat pracy, obecnie w wieku 84 lat mam orzeczenie: niezdolny do samodzielnej egzystencji, a dodatek opiekuńczy 220 zł. Gdyby Polska nie wygrała wojny to miałbym jak w państwach zachodnich UE - np. w Niemczech: nie mniej niż 1510€.
...
Następna strona