Notowania

FlixBus chce przejąć linie Eurolines

FlixBus i Transdev Group, firmy oferujące dalekobieżne połączenia autobusowe, rozpoczynają negocjacje na temat nabycia usług autokarowych Eurolines.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)

– Przejęcie ma na celu wzmocnienie naszej pozycji lidera na rynku francuskim i rozszerzenie europejskiego zasięgu poprzez integrację sieci połączeń długodystansowych Eurolines i isilines. Dzięki integracji, oferta FlixBusa będzie bardziej kompletna i różnorodna. Dążymy do tego, aby być środkiem transportu pierwszego wyboru dla osób podróżujących po Europie – powiedział Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny FlixBusa.

Obecnie Eurolines prowadzi działalność we Francji, w Holandii, Belgii, Czechach i Hiszpanii, a sieć autobusowa obejmuje ponad 25 krajów. Eurolines działa również pod marką isilines na rynku krajowym we Francji.

– Decyzja o przystąpieniu do negocjacji z FlixBusem w sprawie potencjalnego przejęcia Eurolines jest zgodna z planem strategicznym Transdev i ma na celu skoncentrowanie zasobów na naszych podstawowych obszarach działalności związanych z transportem biznesowym i transportem publicznym – mówi Thierry Mallet, dyrektor generalny Transdev Group.

Branża transportowa potrzebuje nowych kierowców. Oto, czego oczekuje od rządu

Kupiłeś bilet przez stronę FlixBus? To nie musi oznaczać, że pojedziesz ich autobusem

Przez ostatnie sześć lat FlixBus zrewolucjonizował sposób podróżowania po Europie. Od pełnej rezerwacji miejsc w autobusie i śledzenia autobusu przez GPS, przez więcej przestrzeni na nogi, po Wi-Fi na pokładzie, podróż autobusem nigdy nie była bardziej atrakcyjną alternatywą dla samochodu, pociągu lub samolotu.

– Mamy wiele szacunku do tego, co Transdev zbudował w ciągu ostatnich 20 lat wraz z Eurolines. Dzięki nowatorskiemu podejściu, które wnosi FlixBus, będziemy gotowi na następne 20 lat. Łącząc nasze usługi, będziemy mogli zaoferować ludziom w całej Europie wygodniejsze i bardziej atrakcyjne możliwości podróży – komentuje Engert.

Tylko w ubiegłym roku liczba codziennych połączeń i pasażerów FlixBusa wzrosła o ponad 40 proc. W 2018 roku FlixBus przewiózł 45 milionów pasażerów w Europie i Stanach Zjednoczonych. W tym roku FlixBus planuje wprowadzić swoje usługi do Rosji i rozszerzyć działalność na terenie USA.

– Mamy ambitne plany ekspansji na nowe rynki, ale nadal będziemy rozwijać się w głównych krajach, w których działamy. Przejęcie Eurolines wzmocni naszą europejską sieć i uzupełni wzrost organiczny na kluczowych rynkach – podsumował Engert.

Tagi: autobusy, transport, Flixbus, eurolines, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz