Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

FlixBus chce przejąć linie Eurolines

0
Podziel się:

FlixBus i Transdev Group, firmy oferujące dalekobieżne połączenia autobusowe, rozpoczynają negocjacje na temat nabycia usług autokarowych Eurolines.

FlixBus chce przejąć linie Eurolines
(Shutterstock.com)

– Przejęcie ma na celu wzmocnienie naszej pozycji lidera na rynku francuskim i rozszerzenie europejskiego zasięgu poprzez integrację sieci połączeń długodystansowych Eurolines i isilines. Dzięki integracji, oferta FlixBusa będzie bardziej kompletna i różnorodna. Dążymy do tego, aby być środkiem transportu pierwszego wyboru dla osób podróżujących po Europie – powiedział Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny FlixBusa.

Obecnie Eurolines prowadzi działalność we Francji, w Holandii, Belgii, Czechach i Hiszpanii, a sieć autobusowa obejmuje ponad 25 krajów. Eurolines działa również pod marką isilines na rynku krajowym we Francji.

– Decyzja o przystąpieniu do negocjacji z FlixBusem w sprawie potencjalnego przejęcia Eurolines jest zgodna z planem strategicznym Transdev i ma na celu skoncentrowanie zasobów na naszych podstawowych obszarach działalności związanych z transportem biznesowym i transportem publicznym – mówi Thierry Mallet, dyrektor generalny Transdev Group.

Zobacz także: Branża transportowa potrzebuje nowych kierowców. Oto, czego oczekuje od rządu

Przez ostatnie sześć lat FlixBus zrewolucjonizował sposób podróżowania po Europie. Od pełnej rezerwacji miejsc w autobusie i śledzenia autobusu przez GPS, przez więcej przestrzeni na nogi, po Wi-Fi na pokładzie, podróż autobusem nigdy nie była bardziej atrakcyjną alternatywą dla samochodu, pociągu lub samolotu.

– Mamy wiele szacunku do tego, co Transdev zbudował w ciągu ostatnich 20 lat wraz z Eurolines. Dzięki nowatorskiemu podejściu, które wnosi FlixBus, będziemy gotowi na następne 20 lat. Łącząc nasze usługi, będziemy mogli zaoferować ludziom w całej Europie wygodniejsze i bardziej atrakcyjne możliwości podróży – komentuje Engert.

Tylko w ubiegłym roku liczba codziennych połączeń i pasażerów FlixBusa wzrosła o ponad 40 proc. W 2018 roku FlixBus przewiózł 45 milionów pasażerów w Europie i Stanach Zjednoczonych. W tym roku FlixBus planuje wprowadzić swoje usługi do Rosji i rozszerzyć działalność na terenie USA.

– Mamy ambitne plany ekspansji na nowe rynki, ale nadal będziemy rozwijać się w głównych krajach, w których działamy. Przejęcie Eurolines wzmocni naszą europejską sieć i uzupełni wzrost organiczny na kluczowych rynkach – podsumował Engert.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)