Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fuzja Orlenu i Lotosu. Na początku lipca wniosek do Brukseli

- W pierwszych dniach lipca składamy wniosek do Komisji Europejskiej. Zobaczymy, jaka będzie decyzja Komisji - mówił o planowanej fuzji dwóch polskich spółek paliwowych prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezes Orlenu Daniel Obajtek i prezes Lotosu Mateusz Bonca podczas nadzwyczajnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku. (Fot: PAP/Adam Warżawa)

Obajtek był we wtorek uczestnikiem nadzwyczajnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku. Jego celem było przybliżenie perspekty dla Orlenu i Lotosu po tym, jak dojdzie do fuzji tych spółek.

- Wytłumaczyliśmy stronie społecznej, że zmienia się właściciel, ale Lotos zostanie Lotosem, nadal podatki zostaną tu, na Wybrzeżu. W żadnym też wypadku te synergie nie mają spowodować utraty miejsc pracy - mówił po spotkaniu Obajtek, cytowany przez PAP.

- Chcieliśmy wręcz uspokoić, że Orlen nie robił jednej synergii i to było z korzyścią dla spółek takich jak Unipetrol, Anwil Włocławek i Możejki. Tym firmom to się opłaciło - dodał.

Obejrzyj też: Fuzja Orlenu z Lotosem pozwoli na tańsze zakupy ropy. "Łatwiej będzie konkurować na globalnym rynku"

Przekonywał też, że fuzja jest dobrym posunięciem i jest "konieczna" z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. - W momencie gdy będziemy mieć mocno zintegrowaną spółkę, wtedy możemy zdecydowanie działać, szybciej i sprawniej - mówił Obajtek.

Jak wyjaśnił, w pierwszych dniach lipca do Komisji Europejskiej zostanie złożony wniosek dotyczący fuzji. - To jest trudny proces. Ja nigdy nie powiedziałem, że ten proces na 100 procent wyjdzie - przyznał. - Jak uzyskamy zgodę, to będziemy ten proces prowadzić jeszcze w tym roku - dodał.

Obajtek zapewnił też, że strona polska cały czas prowadzi rozmowy, spotkania i konsultacje z Brukselą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lotos, paliwa, fuzja, gospodarka, wiadomości, branża paliwowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2019

Janusz i GrazynkaChodzi o kase do Skarbu Panstwa na kielbaski dla ludu. A Wladimir na koncu wezmie 2 w 1.

26-06-2019

BiedronaBzdura totalna . Lotos nie potrzebuje tej fuzji !!!

26-06-2019

SF hjTo.znaczy powrót do starego CPN-u

Rozwiń komentarze (3)