Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MLG
|

GDDKiA zlikwiduje kolejne wąskie gardło Zakopianki. Jest umowa

3
Podziel się:

Skończą się korki na Zakopiance na wjeździe do Myślenic. GDDKiA podpisała umowę na budowę nowego węzła w Myślenicach, na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego. Powstanie również kładka dla pieszych na wysokości przystanku Tarnówka. Dzięki tej inwestycji zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna na wjeździe do Myślenic.

GDDKiA zlikwiduje kolejne wąskie gardło Zakopianki. Jest umowa
GDDKiA podpisała umowę na budowę nowego węzła w Myślenicach na Zakopiance (zdjęcie ilustracyjne) (East News, M.Lasyk/REPORTER)

GDDKiA informuje, że budowa nowego węzła rozpocznie się wczesną wiosną. Pierwsze prace będą polegały na przełożeniu sieci energetycznych niskiego i średniego napięcia, teletechnicznych, kanalizacyjnych, wodociągowych i gazowych, które kolidują z  inwestycją. Konieczna będzie rozbiórka pięciu budynków znajdujących się na placu budowy.

Przebudują ważny węzeł

Za realizację inwestycji odpowiada firma Banimex. Budowa potrwa 18 miesięcy, do tego czasu trzeba jeszcze doliczyć przerwy zimowe. Nowy węzeł powinien powstać do końca 2025 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na prawie 56 mln zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czekają nas głodowe emerytury. To problem ekonomiczny, nie demograficzny - Biznes Klasa #14

Dzięki budowie węzła będziemy mogli zlikwidować sygnalizację świetlną, która dziś reguluje ruchem na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego. Powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ul. Sobieskiego zbudujemy rondo, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7. Likwidacja świateł i umożliwienie bezkolizyjnego włączania się do ruchu na DK7 zdecydowanie poprawi płynność i bezpieczeństwo - informuje GDDKiA.

Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego.

Kolejne inwestycje na Zakopiance

Inwestycja zakłada likwidację jednopoziomowego skrzyżowania Zakopianki z ul. Góra Libertowska i Świetlistą. Przecinające DK7 ulice poprowadzone tunelem pod słynną trasą do Zakopanego. Dzięki czemu nie będzie trzeba czekać na zielone światło.

Tunel zostanie zlokalizowany niespełna kilometr na południe od likwidowanego skrzyżowania. Znajdzie się w nim m.in. ciąg pieszo-rowerowy. Natomiast w okolicy dzisiejszego wąskiego gardła GDDKiA zbuduje kładkę dla pieszych. Inwestor zapowiada, że znacząco poprawi również sieć dróg lokalnych wzdłuż Zakopianki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Krzysztof
6 miesięcy temu
Ważne że Warszawiacy stoją w korkach A jak mają mieszkańcy Jawornika Rudnika Sulkowic przejechać przez zakopiankę, o tym nit nie mówi, jak mozna bezpiecznie przejechać przejechać????
SCTrzaskowski
6 miesięcy temu
Wystarczy zlikwidować wszystkie strefy typu tempo 20,30, 40 i 50!
Donald Tfusk
6 miesięcy temu
uroczyście ogłosił ,że korki mają zniknąć.