Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giertych wpłaci 5 mln zł poręczenia

Obrońca Giertycha zapowiada, że ten wpłaci 5 mln zł kaucji, jednak dodaje, że to tylko po to, by zablokować kolejne działania prokuratury, na której decyzję składa zażalenie. Śledczy z kolei zapowiadają kolejne dowody, które mają przekonać sąd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zatrzymanie Romana Giertycha. Obrońca informuje, że adwokat zapłaci 5 mln zł poręczenia

Roman Giertych wpłaci 5 mln zł poręczenia, by uniemożliwić kolejne zatrzymanie - czytamy w "Rzeczpospolitej". Z kolei prokuratura zapowiada złożenie nowych dowodów, które mają przekonać poznański sąd.

– Najpierw złożymy zażalenie na zastosowanie środków zapobiegawczych, następnie kolejne: na zatrzymanie i na przeszukania – powiedział dziennikowi mec. Błażej Biedulski, jeden z obrońców Giertycha.

Prokuratura nie złożyła do sądu wniosku o areszt Giertycha, ale domaga się m.in. 5 mln zł poręczenia majątkowego oraz zawieszenia go w czynnościach adwokata.

Obejrzyj: Limity w komunikacji miejskiej. Szykują się kary

Giertych od czwartku przebywa w szpitalu bródnowskim, gdzie trafił po tym, jak zasłabł podczas przeszukania jego domu przez CBA.

Obrońcy Giertycha utrzymują, że ich klientowi nieskutecznie ogłoszono zarzuty, bo zostały postawione, kiedy ten był nieprzytomny. – Jeśli przyjmiemy, że mecenas Giertych nie ma statusu osoby podejrzanej, to nie można wobec niego stosować żadnych środków, także i kaucji – twierdzi mec. Biedulski.

Adwokat ma do 30 października wpłacić kaucję, o ile sąd nie odrzuci wniosku prokuratury. Jeśli tego nie zrobi, prokuratura może po raz kolejny go zatrzymać i wnieść o areszt. Jak tłumaczy w "Rzeczpospolitej" mec. Biedulski, kaucja zostanie wpłacona, by nie dawać prokuraturze pretekstu do tego typu działań.

Przypomnijmy, w tej sprawie prokuratura stawia zarzuty 12 podejrzanym. Dotyczą przywłaszczenia i wyprowadzenia 92 mln zł ze spółki Polnord na przełomie 2010 i 2014 roku. Wśród nich, obok Romana Giertycha są członkowie zarządu Polnordu i współpracownicy Giertycha – Piotr Ś. i ochroniarz Sebastian J., a także Ryszard Krauze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: roman giertych, cba, zarzuty, kaucja, poręczenie, zatrzymanie, prokuratura, sąd, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

zaxKolejne dowody? Będą lepsze ? To dlaczego nie było o nich wiadomo w dniu przedstawiania zarzutów ? Ależ to wszystko śmierdzi !

20-10-2020

wq2zabawa nadal trwa

20-10-2020

orzel1Skąd Giertych ma 5 milionów?

Rozwiń komentarze (914)