Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Home Broker złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

12
Podziel się

Zarząd Home Broker - spółki w 100 proc. zależnej od Open Finance - złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Zarząd Home Broker złożył wniosek o upadłość
Zarząd Home Broker złożył wniosek o upadłość (Open Finance FB)
bErREzqZ

"Sytuacja finansowa Home Broker uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch epidemii, która uniemożliwiła spółce zależnej prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zależnej, zarząd Home Broker podjął uchwałę o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości" - czytamy w komunikacie.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r. Jak przypomina "Puls Biznesu", Open Finance w 2011 r. odkupił akcje Home Brokera od kilku podmiotów, m.in. większościowy pakiet od Leszka Czarneckiego za około 200 mln zł.

W ostatnich latach firma, która zajmowała się pośrednictwem na rynku nieruchomości, zaczęła notować straty. Jej wartość księgową w 2019 r. odpisano o połowę. W kwietniu tego roku OF podał, że w HB w ramach zwolnień grupowych z pracą pożegna się 60 osób.

bErREzrb
Zobacz także: Obejrzyj: Pieniądze z UE zmienią układ sił. Polska stawia na krajową produkcję

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErREzrh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErREzrC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
Marian
rok temu
Usługi są na tak wysokim poziomie, że chyba prosty człowiek nie ma czego tam szukać. Chcieliśmy tylko obejrzeć interesujące nas mieszkanie. Już na samym początku trudności z umówieniem się pod adresem nieruchomości bo standardem w firmie jest, że należy umówić się w siedzibie firmy i stamtąd można jechać z agentem na oglądanie mieszkania. Dalej procedury mówią, że można umówić się tylko o pełnej godzinie. Przez telefon trzeba wyrazić zgodą na nagrywanie rozmowy, trzeba podać e-mail i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Pan w telefonie obiecuje, że z firmy pojedziemy na oglądanie mieszkania i że nic nie będziemy musieli podpisywać. Na miejscu okazuje się że trzeba jednak podpisać jakieś umowy, a prezentacja mieszkania ma się odbyć na monitorze telewizora. Tłumaczenie, że my chcemy tylko obejrzeć mieszkanie i nic więcej nie przynosi rozwiązania problemu a pani z HB jest zaskoczona tym, że chcemy jechać obejrzeć nieruchomość. Ostatecznie kierownik podejmuje decyzję, że nie mogą nam pokazać mieszkania bez podpisania z nami jakiejś umowy. Dodam, że takie procedury nie są standardem we wszystkich agencjach nieruchomości.
yukiul
rok temu
mieszkania wbrew oczekiwaniom gimnazjalnych marzycieli nigdy nie stanieją, a jedyne pytanie jest takie - czy developerzy wstrzymaja częśc budów i wtedy ceny pójda w górę, albo beda budować tyle co do tej pory, i wtedy ceny będą takie jakie są teraz, może plus kilka procent
Szyder
rok temu
I bardzo dobrze. Frajerów szukali. Wszystkie pośrednictwa zgadzały sie na 2% prowizji brutto a ci pawzerniacy chcieli 5%. Rynek sam się reguluje i dobrze. Teraz czas na Remax - kolejny pazerny broker. Też rozdymane oczekiwania.
bErREzrD
???
rok temu
oni uciekają od odpowiedzialności za 4Kolory Idea i od skarbu Państwa.Liczne sprawy Sądowe
Adam
rok temu
Kolejny pośrednik do sprzedaży/kupna mieszkania.Bardzo dobrze że upada.Ludzie sami są winni że dają zarabiać pośrednikom a potem narzekają że ceny wysokie.Aż dziw bierze że upadają przecież klienci kupują mieszkania jak ciepłe bułeczki tak piszą redaktorzy opłaceni przez deweloperów