Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Home Broker złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

Zarząd Home Broker - spółki w 100 proc. zależnej od Open Finance - złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Open Finance FB)
Zarząd Home Broker złożył wniosek o upadłość

"Sytuacja finansowa Home Broker uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch epidemii, która uniemożliwiła spółce zależnej prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zależnej, zarząd Home Broker podjął uchwałę o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości" - czytamy w komunikacie.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r. Jak przypomina "Puls Biznesu", Open Finance w 2011 r. odkupił akcje Home Brokera od kilku podmiotów, m.in. większościowy pakiet od Leszka Czarneckiego za około 200 mln zł.

W ostatnich latach firma, która zajmowała się pośrednictwem na rynku nieruchomości, zaczęła notować straty. Jej wartość księgową w 2019 r. odpisano o połowę. W kwietniu tego roku OF podał, że w HB w ramach zwolnień grupowych z pracą pożegna się 60 osób.

Obejrzyj: Pieniądze z UE zmienią układ sił. Polska stawia na krajową produkcję

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2020

marekOjej, przecież w nieruchomościach taka dobra koniunktura. Mieszkania mają nadal drożeć w tempie 10-20% rocznie, kredyty tanie jak barszcz, nawet … Czytaj całość

30-05-2020

DedeNastępna firma do niczego nikomu nie potrzebna, niczego nie produkująca . Jakim cudem to sie utrzymywało na rynku , to jest zagadka .

30-05-2020

aranie ma co sprzedawać , na rynku pierwotnym same ,,końcówki '' , a na wtórnym kilka ofert dziennie , małe biura pracują na stałych ofertach … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)