Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Pieniądze z UE na drogi. GDDKiA pokazuje rozliczenie

6
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozlicza się z unijnych pieniędzy. Podsumowała wykorzystanie funduszy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIŚ) na lata 2014-20.

Miliardy złotych z UE na budowę dróg. GDDKiA pokazuje rozliczenie
Miliardy złotych z UE na budowę dróg. GDDKiA pokazuje rozliczenie (GDDKiA)

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest największym beneficjentem Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Najskuteczniej realizujemy i rozliczamy projekty, co potwierdza liczba podpisanych umów o dofinansowanie, złożonych wniosków o płatności oraz kwota unijnej refundacji, jaka wpłynęła do Krajowego Funduszu Drogowego (KFD)" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Dyrekcja podpisała 61 umów o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Trwa ich wdrażanie oraz rozliczanie tych projektów. Łączna całkowita wartość inwestycji opiewa na ok. 73 mld zł, w tym blisko 35 mld zł to wkład UE.

Jak podaje GDDKiA, w ramach projektów UE objętych dofinansowaniem przewidziane jest wykonanie łącznie ok. 1,8 tys. km dróg krajowych (w tym około 72,5 km autostrad, 1,6 tys. km dróg ekspresowych oraz ok. 160 km obwodnic).

"Od początku wdrażania perspektywy finansowej 2014-2020 złożyliśmy 681 wniosków o płatność na kwotę wydatków kwalifikowalnych w wysokości około 33,8 mld zł" - podaje Dyrekcja. Kwota wzrosła przez niski kurs złotego.

Zobacz także: Obejrzyj: Wakacje z rodziną. Wiceminister ma radę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Ja
4 lata temu
mafijny pis wszystko ukradł
Dratewka
4 lata temu
A rozliczyli ile hektaròw lasòw wycièli zeby je przesadziç np wzd£uz tych autostrad ?
Polak
4 lata temu
Cieszy mnie budowa dróg szybkiego ruchu. Za PO budowaliśmy autostradę, a dziś zyski z niej czerpie rodzinka pewnego zmarłego. Czemu nie budowali za swoje?
Max
4 lata temu
Czyli są na papierku przez 5lat.a kiedy będą realnie?dla sąsiadów pytam
Pytam
4 lata temu
No i ile ci fachowcy z pisu przytulili ???? Rodzina na swoim !!!!No tak bo chcą budować ale ile wybudowali