Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

Idea Bank przejęty. W poniedziałek nowy szyld i inne godziny otwarcia placówek

8
Podziel się

Idea Bank od 3 stycznia zostaje przejęty przez Pekao SA. Wszystkie depozyty klientów zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego, podobnie jak kredyty, nie zostanie również zawieszona obsługa klientów. W poniedziałek jednak dotychczasowe placówki Idea Banku - już pod nowym szyldem - wyjątkowo zostaną otwarte później.

Idea Bank przejęty. W poniedziałek nowy szyld i inne godziny otwarcia placówek
Idea Bank przejęty przez Pekao. (East News)
bDJjNhrF

Oficjalnie Idea Bank został przejęty przez Pekao 3 stycznia. Przeniesione zostały wszystkie depozyty i kredyty.

Oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów pod szyldem Banku Pekao S.A. W poniedziałek 4 stycznia dotychczasowe placówki Idea Banku będą otwarte wyjątkowo w związku z przejęciem od godz. 13. Bank prosi o sprawdzenie godzin otwarcia przed planowaną wizytą.

Zobacz także: Pekao przejmuje Idea Bank. "Płakać będą ci, którzy mieli akcje"
bDJjNhrH

"Klienci Idea Bank S.A. nie muszą w związku z przymusową restrukturyzacją podejmować żadnych działań" - czytamy na stronie banku. "Dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej nadal będzie aktywny (hasła i loginy pozostają bez zmian) – za wyjątkiem wcześniej zaplanowanej przez Idea Bank przerwy technicznej w dniu 31.12.2020 od godziny 20:00 do godziny 04:00 dnia 01.01.2021 r.".

31 grudnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił przymusową restrukturyzację Idea Banku.

"Decyzja o praktycznej nacjonalizacji Idea Banku jest jawnym pogwałceniem prawa. Odbywa się ona w sytuacji, gdy Idea Bank zaczął osiągać pozytywne efekty restrukturyzacji" - tak Leszek Czarnecki skomentował w oświadczeniu decyzję o przymusowej restrukturyzacji należącego do niego banku.

bDJjNhrN

Bankier wskazał, że w ciągu ostatnich tygodni jego spółki zainwestowały dodatkowo w Idea Bank 156 milionów złotych i zobowiązały się do dalszego dokapitalizowania w kwocie ok. 200 milionów. Jak zapowiedział, sprawa trafi do sądu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJjNhsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Xyz
2 miesiące temu
Dziwne jest dla mnie otwieranie placówek Idei pod logo Pekao, skoro sam Pekao pisze że będzie można tam załatwiać sprawy tylko "Ideo-Pekao". Tak samo klienci "Ideo-Pekao" nie będą mogli logować się do Pekao24. Nie lepiej w tym zamieszaniu zostawić jeszcze chwilę markę Idea Banku, a dopiero później przejść rebranding na Pekao?
An.
2 miesiące temu
Pan Leszek ma przedziwne poglądy na temat pogwałcenia prawa. Rozumiem, że sobie nie ma nic do zarzucenia.
Mateo
2 miesiące temu
Skoro mają już gotowe szyldy, to znaczy, że przygotowywali się od dłuższego czasu na wrogie przejęcie IdeaBanku. Złodzieje z PiSu ograbili też drobnych akcjonariuszy, których akcje są już nic nie warte.
bDJjNhsj
Andrzej
2 miesiące temu
W poniedzialek wyciagam pieniadze z Pekao. Z takim czym nie chce miec nic do czynienia. Panstwowy znaczy pisowski od dzis
Nikos
2 miesiące temu
I cyk przelew.....i kasuje konto. Witaj Millennium Bank i Samtander. Oj będą kolejki....