Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Jarosz
|
Partnerem treści jest Impact'21

Impact’21. Jaki ślad pozostawi po sobie pandemia?

19
Podziel się:

Jak pandemia zmieniła świat? Czy mimo ograniczeń i wymuszonych zachowań w czasie lockdownu, możemy mówić również o korzyściach? I czy świat znów będzie taki jak przed COVID-19? W studiu Impact’21 rozmawiali o tym – Bartosz Ciołkowski z Mastercard Europe, Marta Poślad z Google oraz Anna Lewandowska, bizneswoman, coach oraz trenerka sportowa.

Impact’21. Jaki ślad pozostawi po sobie pandemia?
Impact'21. Dyskusja o czasach postpandemicznych (Materiały prasowe)

Pandemia okazała się czasem wielkich przyspieszeń. Tak wielkich, że można mówić już o szoku cyfrowym, na który nie wszyscy byli przygotowani. Dlatego właśnie Fundacja Impact w partnerstwie z Marstercard przekazali 750 tys. zł na wsparcie digitalizacji przygotowując program „e-Bussiness vs lockdown”.

Cyfryzacja to tylko jedno z pól, na którym doszło do największych zmian. Jakie będą jej konsekwencje? Teraz, ale i w przyszłości?

- Pandemia wyczyściła pewne elementy życia – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. – Czego najbardziej chciałbym już nie widzieć? Korków w mieście i walizek, które cały czas na mnie czekały. Miałem nawet walizkowstręt. Myślę jednak, że to wkrótce wróci – przyznaje Ciołkowski.

Czego moglibyśmy się pozbyć na stałe bez uszczerbku dla naszego funkcjonowania? Co mogłoby zniknąć całkowicie i za czym zaproszeni do studia goście w ogóle by nie tęsknili?

- Ja zrozumiałam, że nie muszę być wiecznie przepracowaną mamą, żoną, przyjaciółką i mogę się skupić na pewnym balansie w życiu – przyznaje Anna Lewandowska.

- Pandemia spowolniła karierę kobiet, pokazała ogromne deficyty w służbie zdrowia i bardzo duże załamanie kreatywności – wylicza natomiast Marta Poślad z Google, zajmująca się m.in. zagadnieniami wpływu nowych technologii na procesy społeczne.

Czy tak będzie nadal, kiedy pandemia odpuści? I co z tymi zmianami, które dziś dobrze się sprawdzają?

Posłuchaj rozmowy podczas Impact’21.

Zobacz także: Impact'21_edycja wiosna_Dyskusja moderowana: Jak pandemia zmieniła świat? Era wielkich przyspieszeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Partnerem treści jest Impact'21
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
antyandy
2 lata temu
Znowu ta Lewandowska.Na wszystkim się "zna".
Look
2 lata temu
Wszystko jest podobnie tylko ludzie głupsi skoro cały czas POpierają opozycję i płaczka Hołownie emeryta 2050
Pro-fan
2 lata temu
To rząd zamknął kraj a nie wirus.
xyz
2 lata temu
"Ja zrozumiałam, że nie muszę być wiecznie przepracowaną mamą, żoną, przyjaciółką i mogę się skupić na pewnym balansie w życiu" Każdy tak może rozumieć dopiero przy pewnej sumie na koncie.
Fakt
2 lata temu
A to niespodzianka