Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Inflacja znowu wyższa. Minister finansów: to nie moment na drastyczne ruchy

Statystyczny Polak w sklepach zostawia coraz więcej pieniędzy. Ceny rosną, a co gorsza, tempo podwyżek stale rośnie. Środowe dane GUS za sierpień wskazują na średni wzrost cen w skali miesiąca na poziomie 0,3 proc. i 5,5 proc. rok do roku. O komentarz poprosiliśmy ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. - Główny czynnik to koszt paliw, koszt gazu. Po drugie byliśmy w lockdownie przez większość ostatniego roku i teraz restauracje i hotele odbijają sobie te ogromne straty. Społeczeństwo miało ten głód, żeby wyjść z domu i jest przygotowane, żeby płacić te wyższe ceny. To wszystko jest paliwem dla inflacji. Mam nadzieję, że nasz głód trochę ochłodzi się pod koniec roku i ta inflacja obniży się. Uważamy, patrzymy na to, ale nie jest to jeszcze moment, żeby jakieś drastyczne ruchy robić - mówił w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński. Minister odniósł się też do kwestii opłacania zobowiązań finansowych Polski wobec UE w sytuacji wstrzymania środków w...

rozwiń
80
Podziel się:
KOMENTARZE
(80)
Herr Flig
2 lata temu
Czyli według tego człowieka, to ludzie spowodowali inflacje, bo po odblokowaniu gospodarki zaczęli kupować. Ten facet zwany pomyłkowo ministrem zapomniał, że zaciąganie długów, więc dodruk papierów zwanych dla niepoznaki pieniędzmi i rozdawanie ich zwykłym ludziom jest główna przyczyna inflacji. Obniżając stopy procentowe do niemal zera wydrenowali oszczędności ludzi zaradnych i przedsiębiorczych, spowodowali wzrost cyrkulacji pieniądza i napędzili inflacje. Jest im to na rękę, bo redukują dług, ale płacimy za to my wszyscy.To właśnie bank centralny razem z rządem spowodowali ten chory stan. A teraz ten człowiek twierdzi bezczelnie, że to wina naszej chęci wydawania oszczędności. Co za chamstwo.
123
2 lata temu
bezczelność tego rządu ma granice?
urodzony47
2 lata temu
Narodzie obudź się. Władze robią z Was przysłowiowego wała. Będziecie płacić 9 % na składkę zdrowotną czyli do ZUS. ZUS przejmuje wypłaty 500+ ,czy jeszcze nic do Was nie dociera że w kotle ZUS już nikt się nie zorientuje że to Wy opłacacie 500+ a służba zdrowia będzie jaka była .
urodzony47
2 lata temu
JAKIEŚ dziwadło ledwo mówiące poprawnie po polsku wypowiada się za cały naród , bo niby Polacy są gotowi płacić ,to znaczy że się radują ze wzrostu cen. Tak bezczelnej wypowiedzi to jeszcze nikt nie udzielił.
Beata
2 lata temu
Dlaczego Kowalski zyje? mialo byc veto albo smierc????? 💩
...
Następna strona