Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Innowacyjne wykorzystanie wód termalnych w Uniejowie oraz nowatorskie urządzenie gaśnicze od PartGroup

Podziel się:

W najnowszym programie GoPL zobaczą Państwo jak Uniejów inteligentnie korzysta z zasobów wód termalnych. W drugiej części materiału (5:00) dowiemy się, czym jest innowacyjny spray gaśniczy IBlock Fire od PartGroup, mogący ratować życie i mienie wielu ludzi

Innowacyjne wykorzystanie wód termalnych w Uniejowie oraz nowatorskie urządzenie gaśnicze od PartGroup
(Materiały prasowe)

Często mówi się o wykorzystywaniu naturalnych zasobów do zaspokajania potrzeb dzisiejszego społeczeństwa. Najlepiej, aby były to niskoemisyjne, odnawialne źródła energii, które zastąpić mogą np. elektrownie wykorzystujące spalanie węgla. Wody termalne to jedna z odpowiedzi na coraz większy problem związany z produkcją energii i jej emisyjnością. Ich potencjał to jednak bogactwo, które nie występuje powszechnie i nie zawsze może być wykorzystywane w pełni. Miejscowością w Polsce, którą stawiać można, jako przykład umiejętnego gospodarowania i wykorzystania wód termalnych jest Uniejów w województwie Łódzkim. Jak sprawić, aby domy były ogrzewane dzięki energii geotermalnej, rozwijał się biznes i hotelarstwo? O tym dowiedzieć się można w najnowszym odcinku programu GoPL.

Pokazana zostanie także firma, która wyszła naprzeciw okrutnym statystykom dotyczącym powstawania pożarów w Polsce. Wiele z nich to tragedia, która nie musiałaby się wydarzyć, gdyby zadbano o podstawowe, a jednocześnie nowatorskie rozwiązanie, takie jak spray gaśniczy iBlock Fire. Proste, skuteczne, biodegradowalne – posiada wiele wyjątkowych cech. O tym, dlaczego taki produkt powinien być w każdym pomieszczeniu, opowie właściciel firmy PartGroup, Piotr Gertych odpowiedzialnej za stworzenie rozwiązania. Przedstawione zostaną dane mówiące o tym, jak mało osób posiada jakiekolwiek urządzenie gaśnicze w domu oraz jak mała jest świadomość na temat rozprzestrzeniania się pożarów. Misją firmy jest zwiększenie świadomości, a co za tym idzie bezpieczeństwa ludzi przebywających w różnych miejscach, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.

"Każdy wielki pożar, ma swój mały początek", chodzi o to, aby każdy bez względu na wiek był mu w stanie zapobiec. To dewiza, jaką kierują się twórcy pomysłu.

Jakub Maksymowicz

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.