Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

IV fala. Rzecznik resortu zdrowia: "Możemy być pewni obostrzeń"

39
Podziel się:

Tego, że pewne obostrzenia się pojawią, możemy być pewni - powiedział w poniedziałek w Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Według lekarzy, którzy doradzają rządowi, mają być one jednak "punktowe i dla małych rejonów".

IV fala. Rzecznik resortu zdrowia: "Możemy być pewni obostrzeń"
Wojciech Andrusiewicz Darek Delmanowicz wskazał na Podkarpacie jako region najbardziej zagrożony lockdownem (PAP, Darek Delmanowicz)
bETEXxqt

- Tego, że pewne obostrzenia się pojawią, możemy być pewni, że pewien rygor zostanie zaostrzony, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia - powiedział w poniedziałek w Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wśród regionów o najniższej liczbie zaszczepionych jest Podkarpacie. Andrusiewicz podkreślił, że to jedyne województwo w kraju, w którym zaszczepionych jest poniżej 40 proc. mieszkańców.

Zobacz także: Deficyt budżetowy nie taki ogromny? Ma być lepiej, niż zapisano w ustawie budżetowej
bETEXxqv

- Dalej jest woj. lubelskie, woj. opolskie, które weszło do pierwszej piątki województw z niskim wyszczepieniem. Trochę lepiej zaczyna sobie radzić woj. podlaskie, ale jest jeszcze woj. warmińsko-mazurskie i woj. świętokrzyskie - wyliczał rzecznik.

Rzecznik dodał, że brane są pod rozwagę również scenariusze, w których dzienna liczba zakażeń sięgnie nawet 15-20 tys. osób.

Z kolei prof. Magdalena Marczyńska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, po spotkaniu Rady Medycznej z rządem poinformowała w poniedziałek, że jeżeli pojawią się jakieś ograniczenia, to będą one "punktowe, dla małych rejonów". - Nikt nie chce wprowadzać jesienią lockdownu - zapewniała w rozmowie z PAP.

bETEXxqB

Dodała, że dyskusja z przedstawicielami rządu dotyczyła również trzeciej dawki preparatu na COVID-19. - Mamy jako Rada wydać rekomendację w tej sprawie - relacjonowała.

Według Marczyńskiej Rada Medyczna zarekomenduje rządowi zaszczepienie trzecią dawką osób z niedoborami odporności. - Prawdopodobnie damy też taką możliwość dla chętnych osób z personelu medycznego, jako grupy narażonej na kontakt z chorymi - poinformowała.

Zwróciła również uwagę na problem niewystarczającego wyszczepienia osób powyżej 90. roku życia. Według profesor, wielu najstarszych seniorów nie ma jak dotrzeć na szczepienie, a często także nie docierają do tych osób przekazy medialne. - Trzeba dotrzeć do nich ze szczepionkami - zaznaczyła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETEXxqW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
punktowo
3 miesiące temu
ktodawiecej? zamknie sie idela a otworzy stonki? i otworzy szopy a zamknie paświska?
Cyrul
3 miesiące temu
Kochani Polacy, zbyt mało nas jeszcze orientuje się w przekręcie kowidowym. Dlatego mapety z wiejskiej tak się panoszą. Ale to przejściowy stan. Mapety pogonieni przez nas, olani przez swych mocodawców będą szukać kamienia pod którym mogliby się schronić. Dla mapetów już jest za późno.
Doktor Haus🏚
3 miesiące temu
🤔🧐🤦‍♂️czyli nie tam gdzie najwięcej zakażeń. Cała ten przekręt covidowy źle się skończy dla decydujących.
bETEXxqX
Simple
3 miesiące temu
Zaszczepmy sie wszyscy i będzie po problemie.
Wolność
3 miesiące temu
Będzie rewolucja jak we Francji, wszyscy odpowiedzialni politycy i lekarze będą ukarani bo inaczej nigdy nam nie odpuszcza i będzie 100 fala dla naszych wnuków
...
Następna strona