Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Jawność majątków polityków. Senacka komisja za odrzuceniem ustawy

23
Podziel się:

Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zarekomenduje odrzucenie w całości ustawy w sprawie jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych. Ustawą w środę zajmie się Senat.

Przygotowanie ustawy o jawności majątków polityków zapowiedział Jarosław Kaczyński.
Przygotowanie ustawy o jawności majątków polityków zapowiedział Jarosław Kaczyński. (PAP)

Projekt ustawy, który przygotował rząd, przewiduje, że premier, ministrowie, posłowie, senatorowie, europosłowie, prezesi TK, NSA i SN będą mieli obowiązek ujawnić majątek odrębny swych małżonków i dzieci.

Jeśli nowe prawo zostanie uchwalone, będzie obowiązywać po wyborach. Na posiedzeniu Komisji we wtorek Robert Dowhan z PO zgłosił wniosek o odrzucenie ustawy w całości. Za przyjęciem jej głosowało czterech senatorów, przeciw było trzech.

Zobacz także: *Majątek Mateusza Morawieckiego: *

Senatorowie PiS z kolei złożyli wniosek mniejszości o przyjęcie ustawy bez poprawek. Zatem w środę Senat otrzyma dwa wnioski: o odrzucenie ustawy i o przyjęcie jej bez poprawek.

Przypomnijmy. Przygotowanie ustawy o jawności majątków zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po tym, jak „Gazeta Wyborcza” napisała, że Mateusz Morawiecki wraz z żoną kupił w 2002 r. 15 ha gruntów za 700 tys. złod Kościoła we Wrocławiu. Nieruchomość – jak pisał dziennik – już wtedy była warta prawie 4 mln zł, a obecnie ok. 70 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Prokurator
7 miesięcy temu
Jak byli u władzy, to do jawności jakoś się nie spieszyli.
zbuk
7 miesięcy temu
jasne, że senat w obronie byłej trzeciej osoby odrzuci
tom1947
7 miesięcy temu
Pisowcy składają wniosek ,bo wiedzą co można zrobić z majątkiem państwa i nie mogą do tego dopuścić , bo a nóż znowu wygrają i co będą przywłaszczać.
emeryt
7 miesięcy temu
Obudzili się? Ustalił bym maksymalną płacę dla wszystkich w wysokości trzy krotnej średniej krajowej, a w razie wyższej od nadwyżki 95 % podatek do budżetu.
Ojczyzna Pols...
5 lata temu
dojna zmiana to zwykli przestepcy
...
Następna strona