Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Kancelaria Sejmu tłumaczy się z wydania blisko miliona złotych na nagrody

398
Podziel się:

Kancelaria Sejmu wypłaciła 969 tys. zł nagród od początku roku, teraz tłumaczy się z tego ciężką pracą. "Nagrody przysługują tym pracownikom, którzy w ponadprzeciętny sposób wykonywali ponadstandardowe zadania".

Rekordowe nagrody w Kancelarii Sejmu. Na zdjęciu obok marszałka Marka Kuchcińskiego - Agnieszka Kaczmarska, szefowa KS
Rekordowe nagrody w Kancelarii Sejmu. Na zdjęciu obok marszałka Marka Kuchcińskiego - Agnieszka Kaczmarska, szefowa KS (East News)

Kancelaria Sejmu nie oszczędza na bonusach dla swoich pracowników. Tylko w tym roku przeznaczyła na ten cel prawie milion złotych, wypłacająć 434 nagrody. Blisko 31 tys. zł otrzymała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska - poinformował "Super Express".

Na te doniesienia zareagowało Centrum Informacyjne Sejmu (CIS). "W nawiązaniu do poniedziałkowej publikacji 'Super Expressu' Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że nagrody, jako forma wyróżnienia i dodatkowej gratyfikacji, przysługują tym pracownikom Kancelarii Sejmu, którzy w ponadprzeciętny sposób wykonywali ponadstandardowe zadania" - czytamy w przesłanym do money.pl oświadczeniu.

Zdaniem CIS te ponadstandardowe zadania wykonywane w ponadprzeciętny sposób to m.in. organizacja lutowych obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego. "Z tej okazji pracownicy Kancelarii Sejmu byli zaangażowani m.in. w organizację uroczystego koncertu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Parlament gościł ponadto uczestników konferencji naukowej: Fundamenty Niepodległej. Sejm Ustawodawczy (1919-1922). Wydarzeniu towarzyszyła też wystawa poświęcona dorobkowi Izby, w znaczący sposób oparta o merytoryczną pracę sejmowych muzealników i zbiory Archiwum Sejmu. W gmachu przy Wiejskiej odbyła się też uroczysta prezentacja wprowadzonego do obiegu przez Pocztę Polską znaczka pocztowego, upamiętniającego tę rocznicę" - czytamy.

Zobacz także: Obejrzyj: Wpadka nowego europosła. Źle odpowiedział na pytanie o UE

Co więcej, pod koniec lutego rozpoczął się nowy etap strategicznej współpracy polsko-gruzińskiej. "W dniach 27-28 lutego w Warszawie po raz pierwszy zebrało się Zgromadzenie Parlamentarne Polski i Gruzji. Podczas sesji zorganizowanej w Senacie parlamentarzyści dyskutowali o partnerstwie łączącym oba kraje, wspólnej historii, członkostwie Gruzji w NATO i UE, a także o doświadczeniach i wyzwaniach związanych z samorządem lokalnym" - napisano w oświadczeniu.

CIS wylicza dalej, uzasadniając rekordowe nagrody. "Marzec to m. in. udział w przygotowaniu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (...). Z wydarzeń międzynarodowych warto wspomnieć o spotkaniu Marszałka Sejmu z sekretarzem generalnym Rady Europy, udziale delegacji Sejmu w XI Zgromadzeniu Parlamentarnym Polski i Ukrainy w Kijowie oraz spotkaniu przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu na Słowacji. Kancelaria Sejmu uczestniczyła również w obsłudze Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach i delegacji Polsko-Bałkańskiej Grupy Parlamentarnej do Serbii i Macedonii Północnej" - zaznaczono.

Jak czytamy dalej, równie intensywna była aktywność Sejmu, a tym samym obsługujących ją urzędników Kancelarii Sejmu w kolejnych miesiącach. "Szczególnie warte odnotowania były dwa wielkie przedsięwzięcia zrealizowane w czerwcu: IV Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej w Lublinie".

Nagrody za ciężką pracę

Najwyższą nagrodę otrzymała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Z informacji "SE" wynika, że było to dokładnie 30 880,62 zł. Centrum Informacyjne Sejmu tłumaczy, że w każdym z wyżej wymienionych projektów brali udział pracownicy Kancelarii, w tym w większości z nich "Szef Kancelarii Sejmu, osobiście nadzorujący przygotowania i przebieg danego wydarzenia bądź uroczystości".

CIS dodaje, że "piastowanie stanowiska Szefa Kancelarii Sejmu wiąże się w szczególności z koniecznością posiadania rozległej wiedzy związanej z parlamentaryzmem, poważnym ograniczeniem czasu prywatnego, koniecznością stałej gotowości do realizacji nowych zadań i brakiem możliwości ograniczenia czasu pracy do przyjętych norm".

Jak podkreślono w oświadczeniu, "w przeciwieństwie do większości podległych pracowników Kancelarii Sejmu, jej Szef nie ma prawa do niektórych składników wynagrodzenia. Szef Kancelarii Sejmu nie otrzymuje m.in. dodatkowego wynagrodzenia rocznego (tzw. trzynastki) i wynagrodzenia za pracę ponad normy czasu pracy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(398)
Sprawiedliwi
5 lata temu
My Polacy zadamy lustracji wszystkich politykow rządzie poniewaz nasza cierpliwość juz sie kończy I bedzie trzeba zrobić porzadek. Czy ci skorumpowani w rządzie naprawdę chca skonczyc marnie za przekręty ktore nie ustają a wręcz przeciwnie wykazują tendencje wzrostowe.
dom
5 lata temu
Porozdają nasze narodowe, ciężko zapracowane pieniądze i puszczą nas z torbami. Nie wyrażam na to zgody.
podatnik.
5 lata temu
Co za głupoty wmawiają ludziom, co to znaczy praca ponad przeciętna, to jest mydlenie ludziom oczy, a za pracę dostają wynagrodzenie. A te pieniądze wypłacane jako nagrody są z naszych podatków i nie życzymy aby darozjadów dodatkowo wynagradzać, po za tym widać jak pracują w sejmie jedni śpią inni ziewają a najczęściej jest pusta sala sejmowa .
aaa
5 lata temu
uwaga!!Wladza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie !!
ania
5 lata temu
Na 31 tysięcy muszę ciężko pracować przez rok a tu hops i nagroda na jeden zamach od reki,
...
Następna strona