Patrycjusz WyżgaPaweł Orlikowski

Kaucja na butelki plastikowe. Kiedy wejdzie w życie?

Rząd pracuje nad przepisami, które wprowadzą system kaucji nakładanych na plastikowe butelki. Kiedy zacznie działać? - Mam nadzieję, że od 1 stycznia przyszłego roku taki projekt już będzie funkcjonował. Pamiętajmy, że ci, którzy będą musieli wprowadzić system kaucyjny, będą mieli czas, by się do tego dostosować - powiedział w programie "Newsroom WP" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. - Dlatego wejście pełnego systemu kaucyjnego to pewnie będzie dłuższy czas, ale realnie on powinien od przyszłego roku już zacząć funkcjonować. Podejrzewam, że to będzie bardzo szybka zmiana. Badania są rewelacyjne, Polacy chcą systemu kaucyjnego. Musimy tylko uniknąć dużego obciążenia konsumentów - dodał.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie