Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaucja na butelki plastikowe. Kiedy wejdzie w życie?

Rząd pracuje nad przepisami, które wprowadzą system kaucji nakładanych na plastikowe butelki. Kiedy zacznie działać? - Mam nadzieję, że od 1 stycznia przyszłego roku taki projekt już będzie funkcjonował. Pamiętajmy, że ci, którzy będą musieli wprowadzić system kaucyjny, będą mieli czas, by się do tego dostosować - powiedział w programie "Newsroom WP" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. - Dlatego wejście pełnego systemu kaucyjnego to pewnie będzie dłuższy czas, ale realnie on powinien od przyszłego roku już zacząć funkcjonować. Podejrzewam, że to będzie bardzo szybka zmiana. Badania są rewelacyjne, Polacy chcą systemu kaucyjnego. Musimy tylko uniknąć dużego obciążenia konsumentów - dodał.

0
0
154
Podziel się
Komentarze (154)
zobacz więcej komentarzy (154)
KOMENTARZE
(154)
koko
rok temu
kałcja 5 zł. jestem za w Niemczech już 20 lat jest kałcja
aaaaaaaa
rok temu
Nie jestem przeciw ale posądzam że kaucji nigdy nie odzyskam w małym mieście Wadowice. Nie mam samochodu i nie jeżdżę do marketów które są daleko od miejsca zamieszkania . A spacer kilkukilometrowy z kilkoma butelkami za kilka groszy.... Ok ale niech automaty będą w miejscach zamieszkania - osiedlach.
mat
rok temu
skandal , że w tym katotalibanie zajmują się pierdołami , a do tej pory nie okaucjowane są wszsytkie butelki , stąd tyle śmieci w tym warcholskim kraju. jakby okaucjowali wszsytko jak w cywilizowanych kraja to kraj sam by się posprzątał rękoma żuli w tydzień , a tak wszędzie pełno małpek plastiku i butelek po perłach i innym gównie.
Lolo
rok temu
Najpierw niech "rzad" pójdzie do pierwszego lepszego sklepu i spróbuje zdać butelkę zwrotną po piwie. Nie mając na nią paragonu z tego właśnie sklepu, albo nie biorąc kolejnego piwa na wymianę. Wtedy pogadamy o kaucjach. Jeśli w tym kraju, raz kupisz piwo, zapłacisz za butelkę, i zgubisz lub wyrzucisz paragon. To pozostaje już pić, pić i pić, do usr..j śmierci. Albo wyrzucić tą butelkę do kosza. Bo w sklepie można ją jedynie wymieniać na kolejną, a nie zwrócić. Ale może właśnie o to w tym chodzi, żebyśmy chlali, chlali i chlali. Bo w cenie tego piwa jest 3 razy więcej podatków niż kosztów.
Kaucjisz
rok temu
Ja do tej pory nie potrafię zrozumieć dlaczego szklane butelki po piwie wódce są bezzwrotne
...
Następna strona