Trwa ładowanie...
bDKtAZVh

Notowania

Ministerstwo Klimatu – Wszystkie wiadomości

1
05.03.2021 15:29

OZE
 / 
Morskie farmy wiatrowe. W przyszłym tygodniu ma zapaść ważna decyzja

W przyszłym tygodniu powinny zapaść decyzje w sprawie wysokości ceny maksymalnej dla morskich farm wiatrowych - zapowiada wiceminister klimatu Ireneusz Zyska. Nad jej wysokością toczą się dyskusje między resortami aktywów państwowych, a klimatu właśnie.

338
25.02.2021 16:11

MIERZEJA WIŚLANA
 / 
Mierzeja Wiślana bez skarbu? Bursztyn jest, ale nikt go nie wydobywa

Blisko 7 ton bursztynu może być w pobliżu Mierzei Wiślanej, gdzie trwają prace przy przekopie i budowie kanału. Jak dotąd wydobyto jednak zaledwie 17 kg cennego kruszcu. I dużo więcej go nie będzie.

61
18.02.2021 16:59

ENERGIA
 / 
"Mój prąd". Kolejny nabór możliwy jeszcze w pierwszej połowie roku

Rządowy program "Mój prąd" będzie kontynuowany - zapewnił wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Ocenił, że kolejny nabór wniosków do udziału w programie może nastąpić jeszcze w tym roku.

26
13.01.2021 19:43

ODPADY
 / 
Kary za wyrzucanie śmieci niezgodne z przepisami będą zaostrzone? Nawet 25 lat więzienia

Nawet 25 lat więzienia będzie grozić osobom, które będą narażać zdrowie ludzi poprzez wyrzucanie odpadów poza miejscami do tego wyznaczonymi - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Klimatu pracuje nad zaostrzeniem kar za przestępstwa związane z ochroną środowiska.

65
31.12.2020 20:03

RECYKLING
 / 
Nowe projekt ws. odpadów. Rosną kary za zaśmiecanie miejsc publicznych

Worki na śmieci będą mogły być znakowane, co umożliwi przypisanie odpadów do konkretnego lokalu - zakłada opublikowany w czwartek projekt zmian w ustawie śmieciowej. Przewidziano w nim także wyższe kary za zaśmiecanie miejsc publicznych. Z kolei osoby, które zdecydują się na kompostowanie bioodpadów, będą mogły liczyć na niższe stawki.

bDKtAZVj
193
23.12.2020 9:21

SEGREGACJA
 / 
Segregacja śmieci. Kurtyka: nowe przepisy nie będą obligiem

Zarządzanie odpadami to droga i skomplikowana sprawa, dlatego nowelizowane przepisy zakładają wprowadzenie indywidualnego systemu kontroli segregacji śmieci dla mieszkańców bloków. Jednak minister klimatu uspokaja: to nie będzie oblig, ustawa tylko dla chętnych gmin.

20
16.12.2020 15:11

BUDŻET UNIJNY
 / 
Rekomensaty za prąd przepadły. Minister klimatu o sposobach na obniżenie rachunków

- W ręce Polaków oddaliśmy dwa programy: „Mój prąd” i „Czyste powietrze” – to są realne sposoby na to, by obniżać rachunki za prąd – powiedział w programie „Newsroom” Michał Kurtyka, szef resortu klimatu. - Jeśli mówimy o cenach energii w Polsce, to musimy pamiętać, że na nią w ponad 60 proc. składa się koszt ogrzewania. Termomodernizacja, pompa ciepła to sposoby na obniżenie kosztów, a do tego potrzebne są środki z budżetu unijnego.

115
19.11.2020 16:18

DOLNY ŚLĄSK
 / 
W nocy jasno jak w dzień. I nic się z tym zrobić nie da. Gigantyczna łuna pod Wrocławiem

Łunę znad podwrocławskich Siechnic widać z odległości kilkunastu kilometrów. To żadna zorza polarna, lecz efekt podświetlania wielkich szklarni z pomidorami. Mieszkańcy są tym zmęczeni i zadają sobie pytanie, czy zakład nie przekracza norm. Pozostaje ono bez odpowiedzi, bo w obecnym stanie prawnym nie można przeprowadzić kontroli.

06.10.2020 20:38

MICHAŁ KURTYKA
 / 
Ministerstwo Środowiska i Klimatu. Michał Kurtyka o zadaniach nowego resortu

Oprócz kwestii związanych z klimatem i polityką energetyczną, ministerstwo zajmować się będzie też ochroną przyrody i gospodarką wodną - wyjaśnił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

bDKtAZVp
33
29.09.2020 19:23

WSPARCIE
 / 
Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych. Ministerstwo Klimatu zapowiada wsparcie

Termomodernizacja i wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych będzie dofinansowana - zapowiedział minister klimatu Michał Kurtyka. Pilotażowy program wystartuje w województwie zachodniopomorskim.

211
15.09.2020 12:09

OCZKO PLUS
 / 
Nowe "Oczko+". Minister zdradza szczegóły

Rząd wyda kolejne 100 mln złotych na program dofinansowania łapania deszczówki - zapowiedział we wtorek minister klimatu Michał Kurtyka.

99
10.09.2020 19:15

BUTELKI
 / 
System kaucyjny w Polsce będzie mieć charakter bezparagonowy

System kaucyjny w Polsce ma działać podobnie do tego, jak ten związany z butelkami po piwach, choć w przypadku tego pierwszego nie będzie konieczności okazania paragonu - wynika z wypowiedzi wiceministra klimatu Jacka Ozdoby. Dodał on, że ministerstwo rozważało inne rozwiązania, ale byłyby one zbyt drogie.

4
09.09.2020 15:16

REKONSTRUKCJA RZĄDU
 / 
Ministerstwa rolnictwa, środowiska i klimatu połączone? Tego chcą rolniczy związkowcy

Rekonstrukcja rządu coraz bliżej. Swoje propozycje przedstawiło rolnicze OPZZ, które chce powołania Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Związkowcy zwracają się z tym pomysłem do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

bDKtAZVq
9
07.09.2020 12:45

SMOG
 / 
Program "Czyste powietrze". Bartłomiej Orzeł nowym pełnomocnikiem

Nowym pełnomocnikiem ds. programu Czyste Powietrze został Bartłomiej Orzeł. Wcześniej był jednym z doradców Mateusza Morawieckiego i dziennikarzem związanym z prawicowymi tytułami prasowymi.

15
24.08.2020 6:57

CENY ZA PRĄD
 / 
Ceny prądu. Rekompensat dla wszystkich ma nie być

Rząd jeszcze w 2019 r. obiecał, że większość obywateli będzie mogła liczyć na rekompensatę za podwyżki cen prądu. Ministerstwo Klimatu pracuje jednak nad nowym rozwiązaniem, które każdego nie obejmie.

108
16.08.2020 17:06

ENERGETYKA
 / 
Będziemy budować elektrownie atomowe najszybciej na świecie

Resort klimatu opublikował projekt Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Jest w nim prognoza miksu energetycznego, a w niej same niespodzianki. Dużo szybciej mamy odchodzić od węgla, a rozwój fotowoltaiki praktycznie ma stanąć w miejscu.

7
13.08.2020 14:47

ENERGIA
 / 
Będziemy budować elektrownie atomowe najszybciej na świecie

Resort klimatu opublikował projekt Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Jest w nim prognoza miksu energetycznego, a w niej same niespodzianki. Dużo szybciej mamy odchodzić od węgla, a rozwój PV praktycznie ma stanąć w miejscu.

4
16.07.2020 16:24

MINISTERSTWO ŚRODOWISKA
 / 
Połączenie resortów klimatu i środowiska? Wiceminister komentuje

Czy fuzja ministerstwa klimatu i środowiska w kontekście tematów ekologicznych i klimatycznych będzie dobrym rozwiązaniem? Czy takie połączenie sił poskutkuje większą siłą rażenia? - Sądzę, że to, jak to będzie wyglądało instytucjonalnie, nie ma aż takiego znaczenia - oceniał w programie Newsroom WP wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. - Najważniejsze jest to, żebyśmy dyskutowali na przykład nad kształtem systemu handlu emisjami. Istnieje bowiem duże zagrożenie, że widmo podwyżek i sprzeciw, który wyrażamy jako Solidarna Polska wobec koncepcji unijnej, jest do dyskusji. Mam nadzieję, że będziemy reformować ten system. Polska jest w wyjątkowej sytuacji i nie możemy porównywać się w sprawach transformacji z krajami, które korzystają z zupełnie innego miksu energetycznego - tłumaczył.