Trwa ładowanie...
bEDnflNh
Notowania

System Kaucyjny – Wszystkie wiadomości

Będzie system kaucyjny za butelki plastikowe. Rząd przyspiesza prace
330
14.09.2021 20:00

EKOLOGIA
 / 
Będzie system kaucyjny za butelki plastikowe. Rząd przyspiesza prace

Ministerstwo Klimatu przyspiesza prace nad bezparagonowym systemem kaucyjnym opakowań z tworzyw sztucznych. We wtorek projekt ustawy wprowadzający taki system uzyskał wpis do wykazu prac rządu. Informację tę potwierdził money.pl wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Kaucja na butelki plastikowe. Kiedy wejdzie w życie?
245
05.05.2021 16:39

EKOLOGIA
 / 
Kaucja na butelki plastikowe. Kiedy wejdzie w życie?

Rząd pracuje nad przepisami, które wprowadzą system kaucji nakładanych na plastikowe butelki. Kiedy zacznie działać? - Mam nadzieję, że od 1 stycznia przyszłego roku taki projekt już będzie funkcjonował. Pamiętajmy, że ci, którzy będą musieli wprowadzić system kaucyjny, będą mieli czas, by się do tego dostosować - powiedział w programie "Newsroom WP" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. - Dlatego wejście pełnego systemu kaucyjnego to pewnie będzie dłuższy czas, ale realnie on powinien od przyszłego roku już zacząć funkcjonować. Podejrzewam, że to będzie bardzo szybka zmiana. Badania są rewelacyjne, Polacy chcą systemu kaucyjnego. Musimy tylko uniknąć dużego obciążenia konsumentów - dodał.

Będzie kaucja na butelki. Wiceminister składa jasną deklarację
261
02.03.2021 15:44

KAUCJA ZA OPAKOWANIE
 / 
Będzie kaucja na butelki. Wiceminister składa jasną deklarację

- Będziemy mieli system kaucyjny w Polsce. Jestem jego entuzjastą i badania pokazują, że bardzo duże grono Polaków również - zapowiedział w programie "Newsroom WP" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. - Pytanie jeszcze, w jakiej formule. Lepiej, żeby stworzyli to przedsiębiorcy, ale to będzie oczywiście poddane pod dyskusję. Oczywiście nie sztuką jest taki system, który spowoduje, że mały przedsiębiorca będzie miał gorszy punkt startu w porównaniu z dużą korporacją. Z przedsiębiorcami już się konsultowaliśmy, mamy zebrane założenia i czekamy na to, aż będę mógł tę propozycję przedstawić - powiedział Ozdoba. Ile będziemy płacić za butelkę? Tego na razie wiceminister nie chce zdradzać. Dodał natomiast, że aby zwrócić opakowanie i dostać za nie pieniądze, nie będzie potrzeba paragonu.