Notowania

Kidawa-Błońska obiecuje. 600 zł do ręki i niższa składka ZUS

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała zmiany dla pracowników i przedsiębiorców. Tym drugim obiecała obniżkę ZUS, a tym pierwszym - dopłaty do pensji. "600 zł do ręki i od ręki".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter/PO)
"Nikt nie będzie was nachodził", mówi przedsiębiorcom Kidawa-Błońska (Fot: Twitter/PO)

- Nie pozwolimy na podwyższenie ZUS - powiedziała w sobotę w Poznaniu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zapowiedziała za to obniżenie składek dla przedsiębiorców, które według niej powinny być liczone od pensji minimalnej. Obecnie są liczone na podstawie średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

- Zyskacie na tym prawie 2500 zł rocznie - mówiła przedsiębiorcom Kidawa-Błońska.

Kidawa-Błońska zapowiedziała także ograniczenie "uciążliwych kontroli". - Koniec z blokowaniem zwrotu VAT i uciążliwymi kontrolami. Tam, gdzie to możliwe, będą odbywać się elektronicznie. Nikt nie będzie was nachodził - powiedziała kandydatka na premiera.

Koalicja Obywatelska mówiła też w stolicy Wielkopolski o swoim programie dla pracowników. - Już od stycznia 6,5 miliona Polaków zyska 600 zł miesięcznie. Od reki i do ręki - mówiła Kidawa-Błońska.

Obejrzyj: PKN Orlen rozgląda się za nowymi stacjami poza Polską. "Ciągle monitorujemy rynek"

- Zdrowa gospodarka to miejsca pracy i pensja na koniec miesiąca, a nie prezentacje w studiu telewizyjnym - dodała.

Kandydatka na szefa rządu zapowiedziała też obniżki innych podatków. - Drodzy przedsiębiorcy, jeśli płacicie CIT, a wasze firmy rosną szybciej niż gospodarka, będziecie płacić niższy podatek. Będziecie mieli pieniądze na inwestycje - mówiła.

- Jeśli gospodarka będzie się dobrze rozwijać to płaca minimalna może skoczyć za kilka lat i do pięciu tysięcy. Jeśli gospodarką zajmą się nie cyrkowcy od power pointa tylko prawdziwi fachowcy - to takie podwyżki płacy minimalnej będą możliwe - dodawał na konwencji szef PO Grzegorz Schetyna.

- Skoro według władzy już prawie dogoniliśmy Niemcy, dlaczego nie widać tego na paskach z wypłatą? Dlaczego dogoniliśmy ich tylko w cenach na półkach sklepowych? - pytał Schetyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2019

JanuszJa z moją liczną rodziną i wszystkimi krewnymi z ich rodzinami zagłosujemy 13 października na PiS by żyło sie lepiej

14-09-2019

12seNie potrafią nic zaproponować, tylko kopiują programy PIS, które zresztą tak bardzo krytykowali.

14-09-2019

wyborcaJak słyszę takie dyrdymały to już się nie mogę doczekać kiedy zagłosuję na PiS.

Rozwiń komentarze (127)