Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Oktawian Góral
|

Czwarta fala w natarciu. Dzieci wrócą do szkoły?

270
Podziel się:

Rekomendacja Rady Medycznej działającej przy premierze jest jasna. Prof. Magdalena Marczyńska wskazuje, że najlepszym rozwiązaniem byłby powrót dzieci do szkół już od września.

Czwarta fala w natarciu. Dzieci wrócą do szkoły?
Kiedy dzieci wrócą do szkół? Rada medyczna ma jasną rekomendację (Pixabay)
bEDRyofF

Prof. Magdalena Marczyńska wskazuje, że miniona wiosenna fala zakażeń pokazała łagodny przebieg zakażeń koronawirusem u dzieci, w związku z czym Rada Medyczna będzie rekomendować powrót dzieci do szkół już we wrześniu.

Jak podkreśla ekspertka, chce mocno uciąć wszelakie spekulacje, jakoby Rada Medyczna dyskutowała o pozostaniu dzieci w domach i systemie edukacji zdalnej. - Chcemy, aby po wakacjach [dzieci - przyp.red.] wróciły do normalnej edukacji. To dla dzieci i młodzieży niezwykle ważne - mówi w rozmowie z PAP specjalistka.

Zobacz także: Orange_Razem dla Planety
bEDRyofH

- Od początku epidemii jestem za racjonalnością w tej sprawie. Mamy już dość dowodów naukowych i empirycznych, aby powiedzieć, że dzieci nie chorują co do zasady ciężko po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Ciężkie przypadki związane są tylko – do tego rzadko – z poważną wielochorobowością oraz jako powikłania po 4-8 tygodniach od zakażenia przyjmujące postać wieloukładowego zespołu zapalnego. Rozpoznano go w sumie u ok. 400 dzieci w Polsce - przekazała w rozmowie z PAP Marczyńska.

Będzie lockdown?

Magdalena Marczyńska wskazuje również, że na chwilę obecną nie ma wielu możliwych scenariuszy na ewentualne obostrzenia, które mogłyby zostać wprowadzone jesienią. Jako najbardziej prawdopodobny scenariusz ekspertka wskazał pójście drogą obraną przez Wielką Brytanię.

- Po prostu, przy pewnej liczbie osób zaszczepionych, jeżeli wzrosty zakażeń nie będą się przekładały na ogromne liczby pacjentów w szpitalach, obostrzenia nie będą potrzebne. Trzeba do tego podchodzić racjonalnie. Zachęcamy wszystkich do szczepień, apelujemy, ale przecież niechętnych nie zmusimy - informuje specjalistka z Rady Medycznej.

bEDRyofN

Co z zaszczepionymi?

Prof. Magdalena Marczyńska podkreśla także, że ewentualne obostrzenia - jeżeli się pojawią - nie powinny obejmować osób już zaszczepionych przeciwko COVID-19. Zdaniem ekspertki od chorób zakaźnych, takie działanie podważyłoby całkowicie sens programu szczepień.

Marczyńska zapytana o regiony Polski, gdzie odsetek osób zaszczepionych jest najniższy, kwituje krótko: - Tam społeczność sama na siebie sprowadza większe ryzyko ognisk zakażeń - komentuje ekspertka.

bEDRyogi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(270)
Rola
2 miesiące temu
Oj naiwny ty?
Albin
2 miesiące temu
Szczepią ,,56 latki dzonsonem,na wyjazd na zachód, popiją że szczęścia,polska mentalność
Sylwia C.
2 miesiące temu
Nie było żadnej pandemii. Był za to bardzo dobrze wykreowany strach, propaganda i eksperyment medyczny. Ludzie są jednak podatni na reklamy
bEDRyogj
Obywatel123
2 miesiące temu
Wakacje to jeden na drugim wisi.Gdy trzeba iść do szkoły czy do pracy to ojojoj no wirus!Do roboty i do szkoły!Efekt pseudo nauczania odczujemy wszyscy!Obawiam się że 500 i 1000 plus niewystarczy!Nawet palet nie będzie miał kto zbijać!
Typ
2 miesiące temu
Czemu 4 fala dopiero na jesieni? Bo co, ludzie powracaja z urlopow i beda ja rozsiewac? Podrozujemy caly rok, szczyt wyjazdow trwa od maja do wrzesnia i wielu ludzi z urlopów juz powracalo.objawy wirusa pokazuja sie w przeciagu 10 dni, pytam wiec, gdzie jest wirus?
...
Następna strona