Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Kiedy kupić mieszkanie? "Zaczynamy pytać: czy w ogóle kupimy. Sytuacja jest trudna"

- Uważam, że mieszkanie powinno się kupować wtedy, gdy znajdzie się ofertę, która spełnia nasze oczekiwania - powiedział w programie "Newsroom" WP Maciej Krasoń, ekspert rynku mieszkaniowego Otodom Analytics. - Skupianie się na tym, kiedy jest na to lepszy moment, może zapędzić nas w kozi róg. Sytuacja na rynku jest w tej chwili trudna, ale powoli się poprawia. Seria kilku miesięcy bez decyzji RPP o podwyżkach stóp procentowych sprawiła, że WIBOR, który decyduje o oprocentowaniu kredytów, spadł o 60 pkt. bazowych. Niektórym nawet spadła rata kredytu. Ale nadal jest ciężko, wiele osób zdolność kredytową ma na niskim poziomie i one są skazane na czekanie. Zamiast pytać: kiedy kupimy mieszkanie, zastanawiamy się, czy w ogóle je kupimy, czy kiedykolwiek będzie nas na to stać. W komfortowej sytuacji są ci, którzy mają gotówkę i mają zdolność kredytową, oni mogą wybierać i polować na okazję.
20
Podziel się:
KOMENTARZE
(20)
Dziwne
rok temu
jedni mają po 3 ,4 mieszkania i je wynajmują a inni nie mogą dorobić się jednego ??
Świnka Pigi
rok temu
Nie dolewaj bo nie przezremy
expert
rok temu
Im szybciej tym lepiej. Coraz mniej mieszkań w budowie, a w perspektywie powrót do pompy na tani kredyt po 2%. Kto nie kupi, ten za rok dwa będzie płakał - zapamiętajcie moje słowa.
Michal
rok temu
To rząd odpowiada za rozwodnienie gotówki i wzrost cen dóbr o stałej wartości. To nie mieszkania zdrożały to rząd sprawił że pieniądz stał się gówno wart. Stopy procentowe realne do wielkości inflacji ściągnęły by gotówkę z tego rynku doprowadzając do normalizacji cen ale po co ? Lepiej dać młodym tanio kredyt na 40mkw dziuplę w bloku za 0.5mln by będąc w długu pokoleniowym pykneli jakieś dziecko bo kontem u rodziców raczej ciężko.
Emerald
rok temu
Wojna sie skonczy, 50% ziomkow ze wschodu wroci. Zostanie 200 tys i mieszkania pojda o 20% w dol i wtedy kupimy.