Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Kolejne uczelnie odwołują wykłady. W domu zostaną studenci z Wrocławia, Krakowa i Warszawy. Lista wydłuża się z każdą godziną

142
Podziel się:

W najbliższych tygodniach nie odbędą się wykłady dla studentów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim. W domu zostaną też studenci uczelni państwowych z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Przez co najmniej kilkanaście najbliższych dni tak właśnie będą wyglądały sale wykładowe polskich uczelni
Przez co najmniej kilkanaście najbliższych dni tak właśnie będą wyglądały sale wykładowe polskich uczelni (123RF)

Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie będą uczestniczyli w wykładach. W normalnym trybie mają natomiast odbywać się seminaria i ćwiczenia, a więc zajęciach, w których uczestniczy mniejsza liczba osób.

Uniwersytet Jagielloński odwołał wszystkie wykłady dla studentów, również doktorantów. Jak ustaliliśmy w Biurze rzecznika Prasowego Rektora UJ, decyzja o ćwiczeniach i seminariach należeć będzie do dziekanów poszczególnych wydziałów.

Dalej poszły uczelnie na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku – największe zawiesiły wszystkie zajęcia dydaktyczne, nie tylko wykłady. To Wrocławski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Wrocławski. Zawieszenie dotyczy również filii uczelni w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

Nie odbędą się również zajęcia na uczelniach publicznych w Opolu. W sumie od środy wstrzymano "wszelkie formy dydaktyczne" na 14 uczelniach publicznych na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus w Zielonej Górze. Księża przypominają wiernym zasady higieny

- To była jedna z trudniejszych decyzji naszego kolegium. Ale biorąc pod uwagę dobro naszych pracowników i studentów, jednomyślnie podjęliśmy uchwałę, że od środy wstrzymujemy wszelkie zajęcia dydaktyczne na naszych uczelniach publicznych – powiedział cytowany przez wrocławska "Gazetę Wyborczą" prof. Cezary Madryas, przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. - Przejdziemy oczywiście, w miarę możliwości, na system edukacji zdalnej. Możemy zadawać studentom materiały do przerobienia w domu. Niestety, w przypadku zajęć w laboratoriach, nie będzie to proste do zorganizowania.

Lista uczelni, które odwołują zajęcia, wydłuża się dosłownie z godziny na godzinę. Około 16 poinformował o tym Uniwersytet Warszawski.

- Od jutra do 14 kwietnia zostają odwołane zajęcia dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego. Do 30 kwietnia nie będą się odbywały wydarzenia o charakterze otwartym (np. wykłady, konferencje, spektakle etc.)

Zajęcia na wskazanych uczelniach zawieszone są do odwołania.

Uczelnie w całej Polsce odwołują również konferencje naukowe, otwarte prelekcje, wstrzymują wyjazdy pracowników i studentów za granicę. Władze niektórych akademików (np. działające przy wspomnianym WUM) wprowadziły zakaz odwiedzin w akademikach i kwaterowania gości. Pod znakiem zapytania są Juwenalia.

Zapowiedział też, że w przypadku rozprzestrzeniania się wirusa brana jest pod uwagę możliwość czasowego zawieszenia zajęć na uczelniach. - Jestem w tej sprawie w stałym kontakcie z konferencjami rektorów - powiedział Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(142)
Darek
3 lata temu
Zawsze można wpaść do poradni psychologiczno-pedagogicznej po wirusa bo tam nie spotykają się ludzie z różnych części miasta czy powiatu w mniejszych miejscowościach.
studentka
3 lata temu
Mam wykupione bilety na pociągi - dojeżdzam na wykłady I stracę kase i ciekawe wykłady. Najlepiej nie siać paniki. Po co?
beton
3 lata temu
Właśnie usłyszałam komunikat. Czy to nie przesada. Włąśnie wszystkie plany wzieły w łeb. Najlepiej kierować sie rozsądkiem
Ruda
3 lata temu
Na ćwiczenia i laboratoria chodzi mniejsza liczba osób? Bzdura. To wykłady są nieobowiązkowe i dlatego wiele osób na nie nie uczęszcza. Za to ćwiczenia i laboratoria jest tak ciężko odrobić w innym terminie, że po prostu nie ma innej opcji. Na mojej uczelni ze względów bezpieczeństwa laboratoria zawsze robiliśmy w minimum dwie osoby. Dostępność kolegi, pomieszczenia, opiekuna laboratorium (aka. jedynej osoby uprawnionej do odbioru klucza) oraz prowadzącego, zgrana w czasie kiedy nikt inny nie ma zajęć to naprawdę rzadki przypadek.
Zaniepokojona...
3 lata temu
A w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego trwają normalne zajęcia - seminaria, ćwiczenia, odbywają się kolokwia - i to pomimo, że w roczniku są osoby objęte kwarantanną
...
Następna strona