Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne uczelnie odwołują wykłady. W domu zostaną studenci z Wrocławia, Krakowa i Warszawy. Lista wydłuża się z każdą godziną

W najbliższych tygodniach nie odbędą się wykłady dla studentów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim. W domu zostaną też studenci uczelni państwowych z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Przez co najmniej kilkanaście najbliższych dni tak właśnie będą wyglądały sale wykładowe polskich uczelni

Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie będą uczestniczyli w wykładach. W normalnym trybie mają natomiast odbywać się seminaria i ćwiczenia, a więc zajęciach, w których uczestniczy mniejsza liczba osób.

Uniwersytet Jagielloński odwołał wszystkie wykłady dla studentów, również doktorantów. Jak ustaliliśmy w Biurze rzecznika Prasowego Rektora UJ, decyzja o ćwiczeniach i seminariach należeć będzie do dziekanów poszczególnych wydziałów.

Dalej poszły uczelnie na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku – największe zawiesiły wszystkie zajęcia dydaktyczne, nie tylko wykłady. To Wrocławski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Wrocławski. Zawieszenie dotyczy również filii uczelni w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

Nie odbędą się również zajęcia na uczelniach publicznych w Opolu. W sumie od środy wstrzymano "wszelkie formy dydaktyczne" na 14 uczelniach publicznych na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Obejrzyj: Koronawirus w Zielonej Górze. Księża przypominają wiernym zasady higieny

- To była jedna z trudniejszych decyzji naszego kolegium. Ale biorąc pod uwagę dobro naszych pracowników i studentów, jednomyślnie podjęliśmy uchwałę, że od środy wstrzymujemy wszelkie zajęcia dydaktyczne na naszych uczelniach publicznych – powiedział cytowany przez wrocławska "Gazetę Wyborczą" prof. Cezary Madryas, przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. - Przejdziemy oczywiście, w miarę możliwości, na system edukacji zdalnej. Możemy zadawać studentom materiały do przerobienia w domu. Niestety, w przypadku zajęć w laboratoriach, nie będzie to proste do zorganizowania.

Lista uczelni, które odwołują zajęcia, wydłuża się dosłownie z godziny na godzinę. Około 16 poinformował o tym Uniwersytet Warszawski.

- Od jutra do 14 kwietnia zostają odwołane zajęcia dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego. Do 30 kwietnia nie będą się odbywały wydarzenia o charakterze otwartym (np. wykłady, konferencje, spektakle etc.)

Zajęcia na wskazanych uczelniach zawieszone są do odwołania.

Uczelnie w całej Polsce odwołują również konferencje naukowe, otwarte prelekcje, wstrzymują wyjazdy pracowników i studentów za granicę. Władze niektórych akademików (np. działające przy wspomnianym WUM) wprowadziły zakaz odwiedzin w akademikach i kwaterowania gości. Pod znakiem zapytania są Juwenalia.

Zapowiedział też, że w przypadku rozprzestrzeniania się wirusa brana jest pod uwagę możliwość czasowego zawieszenia zajęć na uczelniach. - Jestem w tej sprawie w stałym kontakcie z konferencjami rektorów - powiedział Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

EwaPanie Premierze zamknąć natychmiast granicę wjazdy i wyjazdy ludzie są nieodpowiedzialni wracają z Niemiec chorzy może dojść do tragedii.

10-03-2020

JurekTylko ci wszyscy studenci powinni pozostać w akademikach co najmniej przez 14 dni bo inaczej się rozjadą do domów i będą nowe ogniska. W innych … Czytaj całość

10-03-2020

Magda LenaA co ze szkołami? Zamknijcie szkoly na dwa tygodnie. Zdrowie jest najważniejsze, inaczej obudzimy się za chwilę w takiej sytuacji jak Włochy. Jest … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (142)