Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konferencja premiera Morawieckiego. Koniec limitów w handlu

Od 30 maja przestają obowiązywać limity osób w handlu, a także w barach czy restauracjach. To znaczy, że do sklepu będzie mogło wejść tyle ludzi, ile zechce. Warunek? Zachowanie dystansu społecznego i maseczka na twarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Od soboty nie będzie już limitów klientów w sklepach. Zakupy zrobi jednocześnie tyle osób, ile będzie potrzebowało

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od najbliższej soboty przestaną obowiązywać limity klientów w sklepach.

Przypomnijmy, że ograniczenie dostępu do sklepów to jedno z pierwszych obostrzeń, które rząd wprowadził po wybuchu epidemii. Początkowo do sklepu mogły wejść maksymalnie po 3 osoby na jedną kasę.

W kolejnych etapach odmrażania gospodarki limit został zmieniony. Od połowy kwietnia w sklepie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Obejrzyj: Minister mówi, co musiałoby się stać, by znieść obowiązek noszenia maseczek

W efekcie w wielu supermarketach maksymalna liczba klientów wzrosła z kilkunastu do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset. Od najbliższej soboty nikt tego nie będzie pilnować. Handel został uwolniony.

To samo tyczy się również barów oraz restauracji. Warunkiem jest jednak zachowanie dystansu społecznego. To oznacza, że stoliki muszą być od siebie oddalone o dwa metry.

W najbliższą niedzielę nie będzie już również limitów w kościołach. Wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach bez ograniczeń.

Podczas środowej konferencji premier Morawiecki poinformował o praktycznie całkowitym odmrożeniu polskiej gospodarki. Znika obowiązek zasłaniania twarzy na otwartej przestrzeni, o czym informowaliśmy w money.pl. Działalność wznowią również siłownie, salony masażu, salony fitness. Dozwolone zostały również imprezy weselne i zgromadzenia do 150 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2020

kaśkaI brawo dla premiera. Wracamy do normalności!!!

27-05-2020

YogiPowinniśmy się cieszyć że wielkimi krokami wracamy do zupełnej normalności. Polska na prawdę ma się czym chwalić, nie dość że natychmiastowo … Czytaj całość

27-05-2020

Marekdobrze że rząd postanowił znieść obowiązek noszenia maseczek, ale warto pamiętać nadal o ciężkich skutkach epidemii oraz o dystansie!!!

Rozwiń komentarze (136)