Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec rynku pracownika. Spadki w usługach HR

44
Podziel się:

O 30 proc. mniej rekrutacji stałych i znacznie mniej stanowisk pracy tymczasowej. Pandemia sprawiła, że w Polsce skończyły się dobre czasy dla pracowników.

Koniec rynku pracownika. Spadki w usługach HR
Koniec rynku pracownika. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEDJJXnp

Firmy zrzeszone w Polskim Forum HR odnotowały spadek obrotów o 31 proc. w zakresie sprzedaży usług związanych z rekrutacjami.

- W wielu branżach pierwszą reakcją pracodawców było zamrożenie wszelkich decyzji w zakresie realizacji projektów rekrutacyjnych. Doskonale to widać w wynikach firm członkowskich PFHR. Oczywiście nadal mamy branże, które rekrutują: cały sektor IT, logistyka i dystrybucja, centra usług wspólnych, ale powrót do sytuacji sprzed kryzysu zajmie nam sporo czasu - mówi Piotr Dziedzic, członek zarządu Polskiego Forum HR.

W porównaniu do zeszłego roku, o 25 proc. spadła liczba pracowników tymczasowych. Liczba miejsc pracy zaczęła spadać jeszcze przed lockdownem i ogólnoświatowym kryzysem.

bEDJJXnr
Zobacz także: Warunki do pracy zdalnej. "Zapewnienie ich jest obowiązek pracodawcy"

- Dużą liczbę pracowników tymczasowych straciliśmy już w pierwszym kwartale tego roku. Część firm, z którymi pracujemy, powiązana jest z dostawcami zagranicznymi np. z Chin, w związku z czym ograniczała swoją działalność na długo przed lockdownem w Polsce. To z tą grupą pracowników nasi klienci rozstawali się w pierwszej kolejności i wtedy ten spadek był drastyczny – komentuje Anna Wicha, prezes Polskiego Forum HR.

Jak mówi prezes Forum, nie pomagał fakt braku praktycznej możliwości objęcia pracowników tymczasowych działaniami pomocowymi rządu.

bEDJJXnx

- Tarcza antykryzysowa nie brała pod uwagę tej formy zatrudnienia, gdzie przestój występował nie u pracodawcy, czyli agencji a u pracodawcy użytkownika. Na szczęście widać światełko w tunelu i rosnące powoli zainteresowanie pracą tymczasową w trzecim kwartale - mówi Anna Wicha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDJJXnS
praca
rekrutacja
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Ogólny
rok temu
Wszystko zależy od branży w jakiej szukają pracowników.
ja
rok temu
Praca jest tylko chętnych nie ma bo sie nie opłaca, taka prawda !!!!
Alan
rok temu
Nie bardzo mnie to rusza mamy z żoną wsparcie rządu i żyjemy na wysokim poziomie.
bEDJJXnT
Wacek lat 63
rok temu
I gitara. Koniec z kpin i straszenia pracodawców ze odejdę ze l4. Sytuacja uczy was pokory. Ja sobie poradzę. Już nie słyszę od 2 miesięcy ze jestem Januszem biznesu ze ktoś chce podwyżkę. Nauczycie się pokory i szacunku do pracy.
Dnnx
rok temu
Bzdura. Znam nie jedna firme ktora zatrudnia ale zlikwidowala bezuzyteczny dzial Hr
...
Następna strona