Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koniec rynku pracownika. Spadki w usługach HR

44
Podziel się

O 30 proc. mniej rekrutacji stałych i znacznie mniej stanowisk pracy tymczasowej. Pandemia sprawiła, że w Polsce skończyły się dobre czasy dla pracowników.

Koniec rynku pracownika. Spadki w usługach HR
Koniec rynku pracownika. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDUAiolN

Firmy zrzeszone w Polskim Forum HR odnotowały spadek obrotów o 31 proc. w zakresie sprzedaży usług związanych z rekrutacjami.

- W wielu branżach pierwszą reakcją pracodawców było zamrożenie wszelkich decyzji w zakresie realizacji projektów rekrutacyjnych. Doskonale to widać w wynikach firm członkowskich PFHR. Oczywiście nadal mamy branże, które rekrutują: cały sektor IT, logistyka i dystrybucja, centra usług wspólnych, ale powrót do sytuacji sprzed kryzysu zajmie nam sporo czasu - mówi Piotr Dziedzic, członek zarządu Polskiego Forum HR.

W porównaniu do zeszłego roku, o 25 proc. spadła liczba pracowników tymczasowych. Liczba miejsc pracy zaczęła spadać jeszcze przed lockdownem i ogólnoświatowym kryzysem.

bDUAiolP
Zobacz także: Warunki do pracy zdalnej. "Zapewnienie ich jest obowiązek pracodawcy"

- Dużą liczbę pracowników tymczasowych straciliśmy już w pierwszym kwartale tego roku. Część firm, z którymi pracujemy, powiązana jest z dostawcami zagranicznymi np. z Chin, w związku z czym ograniczała swoją działalność na długo przed lockdownem w Polsce. To z tą grupą pracowników nasi klienci rozstawali się w pierwszej kolejności i wtedy ten spadek był drastyczny – komentuje Anna Wicha, prezes Polskiego Forum HR.

Jak mówi prezes Forum, nie pomagał fakt braku praktycznej możliwości objęcia pracowników tymczasowych działaniami pomocowymi rządu.

bDUAiolV

- Tarcza antykryzysowa nie brała pod uwagę tej formy zatrudnienia, gdzie przestój występował nie u pracodawcy, czyli agencji a u pracodawcy użytkownika. Na szczęście widać światełko w tunelu i rosnące powoli zainteresowanie pracą tymczasową w trzecim kwartale - mówi Anna Wicha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUAiomq
praca
rynek pracy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Irka
8 miesięcy temu
W Polsce, poza kilkoma zawodami , od lat nie było rynku pracownika.
Paweł
8 miesięcy temu
W Polsce od dawna jest tylko rynek pracy dla Ukraińców
Drukarka robi...
8 miesięcy temu
Bedziemy drukowac pinindzy na 3 zmiany, tak powiedzial p. Glapinski. Starczy dla wszystkich.
bDUAiomr
Marionett
8 miesięcy temu
Czegoś tu nie rozumiem -dziś słyszałem ze jest za mało ludzi do pracy i chcą ściągać ze wschodu potomków Polaków a tu puszą ze nie ma pracy -kto tu kłamie ? Rząd czy wp ?
yxyxy
8 miesięcy temu
ale praca dla rekruterów jest ?
...
Następna strona