Notowania

Konwencja PiS. Rządzący bronią nowej piątki. "Opozycja zabierze 500+"

Prawo i Sprawiedliwość podczas prezentacji programu w wyborach do PE, wróciła do ostatnich obietnic socjalnych. - Opozycja nazywa ten program upokarzającym. Rozumiem, że jak nasi konkurenci polityczni dojdą do władzy, to odbiorą 500+ i trzynastkę dla emerytów - mówi Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jarosław Kaczyński zapewniał, że opozycja może zlikwidować programy socjalne PiS. (Fot: Darek Delmanowicz)

Jarosław Kaczyński - zapowiedziany jako architekt dobrej zmiany - otwierając konwencję, przypomniał o obietnicach złożonych dwa tygodnie temu w Warszawie.

- Jeżeli wygrają poprzednicy nie będzie jak było, tylko będzie gorzej niż było. Kampania się zaczęła i mamy pierwsze polemiki i do nich chciałem się odnieść. Nasi przeciwnicy atakują nasza politykę mówiąc, że to rozdawnictwo. Nie chcą zrozumieć że nędza to straszne zjawisko, a przywrócenie godności jest naszym celem - mówi Kaczyński.

"Piątka PiS" ma chronić gospodarkę przed spowolnieniem

Prezes PiS przekonuje, że program, który pochłonie rocznie ponad 42 mld zł, to inwestycja, a nie obietnica. - Zrealizujemy ten program - jeszcze raz zapewniał Jarosław Kaczyński.

Szef rządzącej partii przekonywał również widzów, że jeśli w jesiennych wyborach do krajowego parlamentu wygra opozycja - to programy socjalne znikną.

- Przeciwnicy zabiorą 500+, bo nie potrafią rządzić - mówi Kaczyński.

Po Kaczyńskim na scenę wszedł premier.

- Tak jak powiedział przed chwilą prezes Kaczyński, nasz program socjalny nie jest rozdawnictwem tylko inwestycja. Czy np. zerowy PIT dla Polaków do 26 r. życia nie jest najlepszym mechanizmem by młodzi znaleźli prace w Polsce. O to nam chodzi, żeby on skłaniał do powrotu do Polski, a nie do emigracji - mówi Mateusz Morawiecki.

Jak przekonywał, 500+ dla każdego też jest inwestycją. Tymczasem opozycja rozumie to w inny, niewłaściwy sposób.

- Niektórzy jej politycy nazywają ten program upokarzającym. Rozumiem, że jak nasi konkurenci polityczni dojdą do władzy, to odbiorą 500+ i trzynastkę dla emerytów, bo to upokarzające? - pytał retorycznie Morawiecki.

Konwencję podsumowywał Tomasz Poręba, odpowiedzialny w PiS za kampanie wyborczą partii do PE. To właśnie szef sztabu zaprezentował 12 punktów deklaracji europejskiej PiS.

Połowa z nich związanych jest z gospodarką. Kandydaci PiS w Brukseli mają walczyć o: Interesy rolników, korzystny dla Polski budżet UE, równe traktowanie firm na europejskim rynku, bezpieczeństwo energetyczne, równość traktowania konsumentów i politykę energetyczną, która uwzględni polskie interesy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nowa piątka pis, wiadomości, gospodarka, wybory 2019
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2019

MarekZabiorą, nawet nie dlatego ze nie beda chcieli dawać, tylko oni sobie po prostu nie poradzą z finansami. Przez caly okres swoich rządów nie potrafili … Czytaj całość

09-03-2019

pis to złoa paszoł ty won PISowski złodzieju i oszuście od kiedy to dzięki lichwie i lichwiarskim pożyczkom na 500+ czy mamusia+ spada bieda a ludzie sie bogacą

09-03-2019

piadajeżeli pójdę do lichwiarza i wezmnę krechę a cała rodzina będzie mnie krytykować to ich działanie jest antyrodzinne , antyrozwojowe ciekawa logika

Rozwiń komentarze (676)