Notowania

Kopalnie również wdrożyły zasady bezpieczeństwa. MAP sprawuje bieżącą kontrolę

Ministerstwo Aktywów Państwowych zapewnia, że kopalnie węglowe wdrożyły zabezpieczenia mające minimalizować zarażenie się wirusem. Sytuację na bieżąco kontrolują sztaby kryzysowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
W spółkach górniczych działają sztaby kryzysowe, które decydują o dalszym postępowaniu wewnątrz spółki (Fot: JSW/Agnieszka Materna)

- Zobowiązałem wszystkie spółki górnicze do podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do ograniczenia ryzyka związanego z możliwością przeniesienia i rozprzestrzeniania koronawirusa - powiedział Adam Gawęda, sekretarz stanu w MAP i Pełnomocnik Rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego.

Spółki zgodnie z zaleceniem wiceministra wprowadziły nowe zasady organizacji pracy w kopalniach i zakładach górniczych. Do takich działań należy zaliczyć m.in.: ograniczenie do niezbędnego minimum wszelkiego rodzaju odpraw, spotkań i narad, prowadzenie ciągłej akcji informacyjnej w zakresie właściwego sposobu postępowania, pomiar temperatury pracownikom przychodzącym do pracy, utworzenie listy pracowników niezbędnych do zapewnienia minimalnego ruchu zakładu górniczego czy wyznaczenie specjalnych miejsc dla osób podejrzanych o zarażenie.

Branża meblowa w kryzysie.
Firmom meblowym grozi upadłość. Prezesi apelują o pomoc

Jednocześnie we wszystkich kopalniach wyznaczono koordynatorów, którzy mają obowiązek informowania biura BHP w centralach o każdym zdarzeniu mogącym mieć wpływ na wzrost zagrożenia.

Obejrzyj: Nowe przepisy ws. koronawirusa. Można jeździć na rowerze, na motocyklu raczej nie"

Spółki górnicze powołały sztaby kryzysowe, które decydują o dalszym postępowaniu wewnątrz spółki, wprowadzaniu ograniczeń i zmian w zakresie organizacji pracy oraz zapewnieniu właściwej ilość środków ochrony osobistej i dezynfekcji.

W przypadku zaistnienia szczególnej sytuacji, dla zachowania bezpieczeństwa, rozważane jest też skoszarowanie osób o szczególnych kwalifikacjach, w tym pracowników obsługi urządzeń szybowych, dyspozytorni oraz specjalistów, czy osób posiadających odpowiednie uprawnienia.

W skali kopalni jest to od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu pracowników. Takie przypadki będą rozpatrywane przez zarządy spółek na podstawie wniosku dyrektora kopalni. Skoszarowaniu nie podlegałaby załoga związana bezpośrednio z produkcją.

Producenci alkoholu chcą pomóc w walce z epidemią.
Branża spirytusowa chce pomóc, ale prosi o zmianę przepisów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2020

pejoKaj teraz som te popieprzone eko terroryści!!,czemu nie przipnom sie do wirusa żeby nie szoł dali!!!

26-03-2020

tak mi się przypomniałoSztajger, jest mi trocha wstyd. Już na dola nie fedruja, sztajger jest mi trocha wstyd. Bluesa gram i bluesa czuja, białe ręce, czarny blues!

26-03-2020

gorolBo większość na zwolnieniach jak w całej budżetówce.

Rozwiń komentarze (6)