Koronawirus. Apteki podnoszą ceny. "To przez hurtownie i producentów"
Ceny w aptekach rosną. Aptekarze apelują do władz. - Informowaliśmy o tym resort zdrowia. Nie akceptujemy tak wysokich cen. To nie wynika z tego, że apteki pobierają dużą marżę, czyli zarabiają. Wysokie ceny widzimy już na poziomie hurtu, a z tego, co wiem, także na poziomie producenta - powiedziała w specjalnym programie WP "Koronawirus" Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. - Prosimy ministra zdrowia o wdrożenie w specustawie rozwiązań, które zapobiegłyby tak drastycznemu wzrostowi cen wyrobów medycznych czy środków dezynfekujących - dodała.
Naczelny money.pl i Finanse WP. Wcześniej wieloletni dziennikarz i wydawca tych serwisów. Jest też prowadzącym program "Money. To się liczy" oraz autorskiej audycji "Statistica". Pracował m.in. w Pulsie Biznesu czy Polskim Radio. Za tekst "Kenijczyk za 4 tys. zł. Tak się zarabia na biegach w Polsce" nominowany do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.
Dziennikarka Wirtualnej Polski