Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Koronawirus. Co z wakacjami? Minister zdrowia: odpowiedź nie jest jednoznaczna

110
Podziel się

Na konferencji prasowej, na której minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie obowiązujących obostrzeń, padło pytanie, czy Polacy będą mogli skorzystać z hoteli w wakacje. - Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć - stwierdził szef resortu zdrowia.

Koronawirus. Co z wakacjami? Minister zdrowia: odpowiedź nie jest jednoznaczna
Odmrożenie hoteli na wakacje? Minister zdrowia Adam Niedzielski nie odpowiedział wprost. (PAP, PAP/Leszek Szymański)
bDScYZKd

Co musiałoby się stać w kwestii sytuacji epidemiologicznej, aby minister zdrowia zarekomendował otwarcie branży hotelarsko-gastronomicznej na wakacje? Takie pytanie usłyszał Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej.

- Korzystając z tego pytania, bo oczywiście na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, chciałem pokazać, że nasze doświadczenie pandemiczne pokazuje, że jednak nie kierujemy się zawsze tymi samymi kryteriami - zaczął minister zdrowia.

Na początku pandemii - z punktu widzenia nakładania nowych obostrzeń - najważniejsza była codzienna liczba zakażeń SARS-CoV-2. Następnie, kiedy ta liczba gwałtownie rosła, rząd opierał swoje decyzje na samej dynamice zachorowań na COVID-19. Dzisiaj przede wszystkim najważniejsza jest kwestia dostępności tzw. łóżek covidowych i respiratorów.

bDScYZKf
Zobacz także: Kolejne miliardy dla przedsiębiorców. Czy to adekwatne środki?

Adam Niedzielski wyraził nadzieję, że "apogeum pandemii" mamy już za sobą. Zastrzegł jednak od razu, że wcale to nie oznacza, że na wakacje w 2021 roku nastąpi jakieś znaczące poluzowanie obostrzeń.

bDScYZKl

- Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, jakie będą kryteria dla tej części gospodarki, która jest związana z sektorem hotelarskim, bo to zależy tak naprawdę od momentu pandemii, w którym będziemy się znajdowali - powiedział szef resortu zdrowia.

Środowa konferencja prasowa dotyczyła obostrzeń dla gospodarki w związku z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że zostaną one wydłużone przynajmniej do 18 kwietnia. Rząd chciał dać sobie trochę czasu, aby zobaczyć, jak święta wielkanocne odbiją się na liczbie zachorowań na COVID-19.

- Obserwowane ostatnio wyniki zakażeń, dające pewną nadzieję, są w tej chwili zbyt słabe, aby dawać powody do optymizmu. Sytuacja w szpitalach nadal jest trudna - tłumaczył minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDScYZKG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(110)
nik
4 dni temu
zamknąć rząd, otworzyć gospodarkę
mirosław
4 dni temu
zamykanie, tak to jest remedium na sytuacje, przeczekac aż sam problem się rozwiąże, nie zwiększać wydatków na służbę zdrowia, nie tworzyć szpitali tymczasowych, bawić się w respiratory od handlarza bronią, szczuć na prywatną służbę zdrowia, z takim podejście to za rok będzie identycznie jak nie znacznie gorzej
dario
4 dni temu
Tydzień temu wróciłem z Egiptu. Dla turystów maja super testy, wszystkie wychodzą negatywnie. A w Polsce te dobre testy dają tylko sportowcą, jak im pierwszy test wyjdzie pozytywny.
bDScYZKH
dAGA
4 dni temu
ja i tak pojade na wakacje, kazdy hotelarz mi udostepni nocleg jak zapłace
kajtek
4 dni temu
jakby płacił ze swojego to inaczej by gadał
...
Następna strona