Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Pentagon przygotuje 1000 miejsc dla osób wymagających kwarantanny

3
Podziel się

Departament zdrowia USA zaapelował do Pentagonu, aby przygotował 1000 miejsc dla osób, które po powrocie z zagranicy będą wymagały kwarantanny z powodu koronowirusa z Chin.

Koronawirus z Chin. Pentagon przygotuje 1000 miejsc dla osób wymagających kwarantanny.
Koronawirus z Chin. Pentagon przygotuje 1000 miejsc dla osób wymagających kwarantanny. (Wikimedia Commons CC BY-SA, David B. Gleason)
bDAVBkPV

Z informacji udzielonych przez Pentagon wynika, że udostępni kilka obiektów z oddzielnymi pokojami co najmniej do 29 lutego - podaje PAP. Trafiać do nich mają osoby wracające z zagranicy, które wymagają kwarantanny w związku z koronawirusem z Chin.

Pentagon do tego celu udostępni cztery ośrodki wojskowe: dwa w Kalifornii, jeden w Kolorado i jeden w Teksasie. Departament obrony gwarantuje, że będą przygotowane na przyjęcie zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego.

Rząd Donalda Trumpa zdecydował się ogłosić stan zagrożenia zdrowia publicznego już w piątek. Związane jest to z koronawirusem z Chin.

bDAVBkPX
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. "W Polsce wszystkie służby są w stanie alertu"

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że obcokrajowcy, którzy mogą stanowić potencjalne ryzyko przeniesienia wirusa, nie są tymczasowo wpuszczani na terytorium USA.

bDAVBkQd

Natomiast obywatele USA, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywali w chińskiej prowincji Hubei (gdzie wybuchła epidemia), muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Amerykanie przebywający w innych prowincjach Chin, powinni natomiast unikać kontaktów z innymi ludźmi przez dwa tygodnie.

W USA potwierdzono sześć przypadków zarażenia koronawirusem. 191 osób jest pod obserwacją służb państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAVBkQe
bDAVBkQy
KOMENTARZE
(3)
tedy00
12 miesięcy temu
nic to nie da ja myślałem że wyślą drony i po sprawie
Zxc
12 miesięcy temu
Dokładnie tak samo jak i PiS , najpierw zadyma a potem walczą !?!?
zcx
12 miesięcy temu
usa z gb obdażyli Chiny tym wirusem. A teraz będą jedynymi w wyłącznością oferować za kasę szczepionkę.
bDAVBkQz