Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
16.03.2020 10:53

Koronawirus. Rośnie liczba zakażonych. Zawieszone loty wewnątrzkrajowe

LOT zawiesza połączenia wewnątrzkrajowe - poinformował na antenie Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Połączenia lotnicze wewnątrz kraju zostały zawieszone. (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

- Od dzisiaj wewnątrzkrajowe loty będą zawieszone - taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Decyzja o zawieszeniu lotów ma zostać oficjalnie potwierdzona podczas posiedzenia sztabu kryzysowego, które rozpocznie się o godz. 11.30.

W piątek w Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostały międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie mogą wjeżdżać cudzoziemcy. Polacy mogą wracać do kraju; będą jednak poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W weekend LOT uruchomił akcję #LOTdoDomu, która ma pomóc Polakom przebywającym za granicą w dostaniu się z powrotem do kraju.

Oglądaj też: Żywności nie zabraknie. Nawet we Włoszech jest dowożona

Rząd szacuje, że za granicą przebywa około 1,5 mln Polaków, z czego między 200 a 500 tysięcy może chcieć wrócić do Polski w najbliższym czasie.

Jak tłumaczyli na sobotniej konferencji premier i prezes PLL LOT Rafał Milczarski, jest ona skierowana w pierwszej kolejności do obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy pozostają poza granicami kraju i ze względu na znaczną odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski drogą lądową.

LOT planuje wykonać dodatkowe rejsy z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty oraz Stanów Zjednoczonych. Osoby znajdujące się w innych miejscach mogę głaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem https://LOTdoDomu.com.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

EmilewiczZamknąć wielkie zakłady np Scania Słupsk i Poznań VV wszyscy jak się zarażą obciążą państwo i rząd. Jak wszyscy siedzimy w domu to wszyscy a nie obcym … Czytaj całość

16-03-2020

JaguaraOdciąć województwa jestem za.

16-03-2020

Gdzie humanitaruzmPomagać tylko polskim firmom obce zamykać. Państwo zadbało o skoczków wysłało samolot a ludziom w zagranicznych fabrykach każe pracować

Rozwiń komentarze (6)