Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Maseczki obowiązkowe do czasu wynalezienia szczepionki

Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będzie trwał, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
"Jak będzie szczepionka" - tak minister Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie o to, jak długo ma obowiązywać nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej

Szczegółowe zasady odmrażania opisaliśmy w money.pl. Podczas odpowiadania na pytania dziennikarzy minister Łukasz Szumowski odniósł się też do kwestii obowiązkowego zakrywania ust i nosa.

"Jak będzie szczepionka" - odpowiedział na pytanie o moment zniesienia nakazu noszenia maseczek.

* Koronawirus. Mandat za brak maseczki. Znamy kwoty*

To oznacza, że obowiązek zasłaniania ust i nosa może potrwać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy. Proces tworzenia szczepionki może - zdaniem specjalistów - potrwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Przypomnijmy, że nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje od czwartku 16 kwietnia. Rząd wprowadził go tuż przed Wielkanocą.

Czwartkowa konferencja to poluzowanie restrykcji ogłoszonych przez rząd w związku z koronawirusem. Te były nakładane stopniowo.

Od 20 kwietnia zacznie się odmrażanie gospodarki.
Odmrażanie gospodarki. Morawiecki: ostrożne kroki do przodu

Zaczęło się już ponad miesiąc temu, gdy odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Chwilę później, czyli 11 marca, ogłoszone zostało zamknięcie szkół. Potem zostało ono przedłużone do Wielkanocy.

W połowie marca zakazano gromadzenia się w grupach większych niż 50 osób, a restrykcje dotyczyły również kościołów. W nabożeństwach uczestniczyć mogło nie więcej niż 5 osób, również w pogrzebach. Z kolei w pojazdach komunikacji zbiorowej może podróżować tylko tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

Rząd zaostrza zasady izolacji. Sporo zmian
Koronawirus. Nowe obostrzenia. Co się zmienia i od kiedy?

Najsilniejsze ograniczenia obowiązują od 1 kwietnia. To wtedy rząd zakazał przebywania na zewnątrz niepełnoletnim, a wszyscy wychodzący powinni zachować odległość 2 metrów od innych osób. Zamknięte zostały parki, bulwary, skwery i lasy, ale również galerie handlowe, gdzie wbrew zakazom gromadzili się ludzie.

Duże utrudnienia czekały na klientów sklepów spożywczych. Najnowsze przepisy pozwalają na to, by jednocześnie w markecie pojawiały się 3 osoby na jedną kasę. Od 10 do 12 zakupy mogą z kolei robić tylko osoby powyżej 65. roku życia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2020

TonansPo pierwszym dniu naszenia maseczki powiem jedno. Jak przyjdzie upał 30 stopniowy to nawet mandat 20 000 zl nie zmusi polakow do ich noszenia.

16-04-2020

juliannigdy nie dam się zaszczepić, ponieważ mam odporność na wirusy i wszelką propagandę.. frajerów niech szuka gdzie indziej

16-04-2020

dga ja myślałem, że ten to jeden z nielicznych pisowców, co ma w głowie jako tako poukładane. Jednak bardzo się myliłem

Rozwiń komentarze (2474)